Всеукраїнський захід «Школа сучасного лідера ГОІ — виконання в сучасних умовах Конвенції ООН про права інвалідів»

З 5 по 9 липня в смт. Залізний Порт в Херсонській області відбувся всеукраїнський захід ВГОІ «ВАПІ» «Школа сучасного лідера ГОІ – виконання в сучасних умовах Конвенції ООН про права інвалідів».

Семінар відвідали 30 представників з різних регіонів України. Від КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» в заході прийняли участь з доповідями лікар-психолог Зубрило А.Ю. та сестра медична з медико-соціальної реабілітації Бояр В.І.

Тематика питань, які були обговорені на семінарі: «Лідерство як феномен», «Особистісні технології лідера», «Технології мотивації людей», «Технології управління змінами та розвитком», «Основні функції та принципи лідерства», «Індивідуальна програма реабілітації інваліда (ІПР), її виконання в різних регіонах України», «Співпраця органів державної влади з громадськими організаціями людей з особливими потребами для поліпшення якості надання реабілітаційної допомоги.», «Методи активної реабілітації з метою адаптації інвалідів у суспільстві».

Дуже корисним було обговорення учасниками піднятих тем у процесі практичної роботи, як спільної, так і в групах. Цінними виявились корисні поради з досвіду практичної діяльності громадських організацій інвалідів на місцях, досвідом із широкого кола взятих до обговорення тем.

Також в процесі роботи над основними питаннями, всім учасникам було роздано анкети з подальшим їх обговоренням, що стосувались актуальності змін в Індивідуальній програмі реабілітації інваліда, введення активних видів реабілітації – Інклюзивного Реабілітаційно-Соціального Туризму, впровадження Надомної Праці як важливого виду професійно-трудової реабілітації, необхідність створення Всеукраїнського реабілітаційного Центру з видами «Інклюзивного Реабілітаційно-Соціального Туризму» з філіалами в областях України, необхідність продовження  терміну дії ІПР та включення до функцій медико-соціальних експертних комісій для виконання заходів з реабілітації.

Результатами тренінгу є переосмислення учасниками ролі лідера громадського руху інвалідів та поширення отриманої інформації для інших осіб, досягнення належного рівня компетентності лідерів організації інвалідів у сфері державної соціальної політики, який дозволить впливати на іі стратегічне спрямування.