Рак молочної залози — одне з найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок. Особливо ризикують стати жертвами цієї хвороби представниці «слабкої статі», вік яких вже наближається до сорока років. У всьому світі в останні десятиліття розгорнулася кампанія по боротьбі з раком молочної залози, щорічно проводяться різноманітні заходи, які мають на меті привернути увагу до своєчасного виявлення захворювання, ефективного його лікування та реабілітацію. 03-04 липня 2015р. Всеукраїнська громадської організації жінок-інвалідів «ДОННА» організували семінар-зустріч членів організації, на яку традиційно було запрошено лікарів-експертів КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР», представників Департаменту соціальної політики, Пенсійного фонду, Соснівського територіального центру соціальної допомоги. Кількість жінок, які відвідують подібні заходи ГО «ДОННА» з кожним роком помітно зростає, а формат зустрічей налаштовує присутніх на активне обговорення актуальних та значимих для жінок питань; представники ж влади та державних закладів,присутні на заході, мають змогу глянути на життя та потреби інвалідів абсолютно під іншим кутом, та відчути наскільки жінки потребують їх підтримки та розуміння.
Зліва-направо: Заступник голови Черкаської обласної ради Касян В.П. Президент ВО «ДОННА» Ященко Л.О. Директор Територ. центру соціальної допомоги Соснівського району м.Черкаси Щербак А.В. Голова Спеціалізованої радіологічної МСЕК КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» Драган В.Ф. Лікар-психолог КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» Зубрило А.Ю.Актуальним в сучасній клінічній онкології стають питання ранньої реабілітації та розробка методів щадного лікування, яке дозволяє значно покращити якість життя оперованих жінок. В останнє десятиріччя відбулися зміни щодо тактики ведення та лікування пацієнток з РМЗ і розширені радикальні оперативні втручання стали змінюватись на менш руйнівні, функціонально-щадні та органозберігаючі (ОЗО). Проте залишається досить вагомим відсоток післяопераційних ускладнень (контрактури, лімфостаз). Лікування лімфостазу має бути раннім, комплексним та включати медикаментозну терапію, ЛФК, масаж, носіння компресійної білизни та за необхідністю хірургічне лікування. Обов’язковим компонентом в лікуванні лімфостазу є лікувальна фізкультура і масаж. Зазвичай після операції перші дні жінка відчуває скутість в руці і плечах. При цьому жінка часто починає сутулитися і / або притискати руку до тулуба, що перешкоджає нормальному відтоку лімфи. Саме масаж і лікувальна фізкультура дозволять жінці позбутися цих проблем, і чим раніше (в призначений лікарем період) пацієнтка почне займатися, тим швидше настане позитивний результат. Враховуючи патогенез розвитку лімфостазу, з усіх видів консервативної терапії найбільш ефективною і фізіологічною є пневматична компресія.
Фахівці КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР» разом з громадськими організаціями жінок, які перенесли РМЗ, «Донна» та “Я не сама” , підняли питання доступності даного виду реабілітації в Черкаській області, апарат знаходився лише в Черкаському обласному онкологічному диспансері. За 2014 рік вдалося зібрати кошти та придбати три апарати пневмомассажу, які були розташовані в реабілітаційному центрі м.Умань, в територіальних центрах обслуговування громадян м.Черкаси та м.Золотоноша, де згідно індивідуальної програми реабілітації інваліда, в якій визначена потреба в цій процедурі та її кратність, жінки можуть безкоштовно отримувати цю послугу.
Дотримання основних принципів реабілітації онкологічних хворих, таких, як ранній початок , комплексний характер, послідовність та індивідуальний підхід до відновлення втрачених функцій сприятиме покращенню якості життя хворих на РМЗ .
Пневмомасажери розташовані за адресою:
1). М. Черкаси, Соснівський територіальний центр соціальної допомоги, вул. Пушкінська, 13а
2). М. Золотоноша, Золотоніський територіальний центр соціальної допомоги, пров. Садовий, буд.8
3). М. Умань, Реабілітаційний комплекс для людей з особливими потребами Управління праці та соціального захисту населення УМР, вул. Комарова, 7б