Всеукраїнський навчальний семінар «Розвиток підприємництва серед інвалідів з психічними розладами»

     7 серпня 2015 року в місті Умань, в адміністративному будинку Національного дендрологічного парку «Софіївка» НАН України відбулося розширене пленарне засідання Всеукраїнського семінару «Розвиток підприємництва серед інвалідів з психічними розладами. Обмін досвідом»

        Головною метою заходу стало всебічне обговорення питань професійної реабілітації та зайнятості інвалідів з психічними розладами.

Цілі заходу:

— пошук оптимальних шляхів розвитку системи професійної реабілітації та зайнятості інвалідів з психічними розладами;

 — створення нових робочих місць для інвалідів з психічними розладами;

— проведення роботи по обговоренню чинного законодавства України щодо працевлаштування інвалідів з психічними розладами;

— аналіз чинного законодавства, що регулює правовідносини у сфері соціального захисту інвалідів з психічними розладами.

        В  конференції взяли участь представники КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР» та виступили з доповідями лікар-терапевт обласної медико-соціальної експертної комісії №1 Вовчановська Світлана Сергіївна та сестра медична з соціальної реабілітації міжрайонної медико-соціальної експертної комісії №3 Бояр Вікторія Іванівна.

Відкрив конференцію Президент  Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Гармонія» Юрій Володимирович Антропов, наголосивши, що основним завданням Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Гармонія» є сприяння та участь у формуванні державної політики по вирішенню соціально-економічних, політичних , творчих та інших актуальних проблем інвалідів, та забезпечення їх прав, в тому числі у створенні відповідної законодавчої бази, а також інтеграції інвалідів з психічними розладами у суспільство, попереджання всіх форм дискримінації щодо інвалідів цієї категорії та порушення їх прав.

 Виступ директора Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Радзивіл Катерини Петрівни.

            Вовчановська Світлана Сергіївна  виступила з доповіддю «Основи реабілітації інвалідів з розладами психіки та поведінки, заходи щодо удосконалення реабілітаційної допомоги в області».

    Виступ Бояр Вікторії Іванівни з доповіддю «Сучасні підходи до надання реабілітаційної допомоги особам з інвалідністю з розладами психіки та поведінки в Україні та за кордоном».

      Представники КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР» брали активну участь при обговоренні пропозицій щодо питань покращення соціального захисту інвалідів з психічними розладами. Піднімались актуальні питання  щодо не формального підходу , а реального виконання заходів з реабілітації, зазначених в Індивідуальній програмі реабілітації інваліда, необхідності створення нових реабілітаційних цетрів та доступності до  усіх видів реабілітаційної допомоги , які передбачені законодавством.

     Підсумком семінару був виступ начальника управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Кучер Галини Михайлівни, в якому вона запропонувала на розгляд пропозиції з питань покращення соціального захисту інвалідів з психічними розладами, створення необхідних умов для їх повноцінного життя, керуючись конституцією України та чинним законодавством.

Фото на згадку після семінару.

Учасники семінару зліва-направо: Бояр Вікторія Іванівна,Пищик Марія Анатоліївна, Антропов Юрій Володимирович, Кучер Галина Михайлівна, Вовчановська Світлана Сергіївна, Петрова Валерія Олексіївна, Радзивіл Катерина Петрівна.