Відкриття  пам’ятника героям антитерористичної операції

Ви йшли вперед… у бій… без вороття

За мирне небо посмішку дитини,

Це ви дали нам поштовх до життя,

За мир із за майбутнє України.

 

         Напередодні одного з найбільш знакових свят в історії України — Дня  Незалежності в  Соборному сквері  міста Черкас відбулася церемонія відкриття  пам’ятника героям антитерористичної операції, які загинули на Сході  України, де в кривавих боях вирішується доля і майбутнє нашої держави.

         Ініціатором побудови та  встановлення цього пам’ятного знаку, керуючись принципом: «Творення історії Батьківщини, її сьогодення і майбутнього — обов’язок кожного українця», разом з однодумцями стали учасники АТО Черкащини, родичі загиблих героїв та Головний лікар  КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР»,  Владлен Володимирович Лепський.

Нагородження  учасників АТО заст.голови громадської організації «Черкаський союз учасників АТО» Олексієм Драбовським

День народження  нашої Батьківщини —  це свято пам’яті про цілі покоління наших предків, що творили націю і боролися за державність,  а також день, який спонукає кожного з нас замислитись про майбутнє, про нашу відповідальність перед історією.

      Новозбудована  пам’ятна   стела  постала на намоленому місці  поряд з храмом «Чорнобильський Спас», де колись стояла Церква Георгія  Побідоносця, зруйнована радянською владою. І, напевне, в цьому є воля Божа, щоб у мальовничому місці та духовному центрі  міста Черкас – Соборному сквері, черкащани та гості міста мали можливість вшанувати пам’ять та помолитися за здоров’я своїх кращих земляків, героїв, які в різні історичні епохи боронили українські землі. Ще зовсім недавно наші славетні співвітчизники приборкували «атомного монстра», а  в сьогоденні – не залишаються  байдужими до зазіхань на територіальну  цілісність Батьківщини, воюючи в зоні АТО, іноді, навіть, ціною власного життя, виборють право, нам, українцям,  вільно жити на своїй рідній землі.

      Цей пам’ятник  буде нагадувати нам, сучасникам, та прийдешнім поколінням про мужність, міцний характер та незламність сили волі героїв АТО,  які стали взірцем справжніх патріотів, приклад яких, крізь роки, буде  надихати нашу українську націю на спільне й непохитне відстоювання незалежності та суверенності своєї єдиної  могутньої  держави Україна, примноження її традицій та благ!