Засідання «круглого столу» в Черкаському міському центрі зайнятості

     25.06.2013р. на базі Черкаського міського центру зайнятості відбулось засідання «круглого столу» на тему: «Ефективне сприяння працевлаштування осіб з інвалідністю».

     В заході прийняли участь представники Черкаського міського та Черкаського районного центрів зайнятості, голови ЛКК міських поліклінік, члени МСЕК, представники інспекції з питань праці управлінь Пенсійного Фонду та громадські організації.

    Директор Черкаського міського центру зайнятості Щербак О.М., яка відкрила захід, засвідчила, що в 2012 році скористалися послугами Черкаського міського ЦЗ щодо інформації з працевлаштування 464 особи з обмеженими фізичними можливостями та 488 інвалідів отримали допомогу по безробіттю. Частка інвалідів серед загальної кількості відвідувачів Центру зайнятості становить 4,9% — це кожен двадцятий із звернувшихся. На протязі 2012 року працевлаштовано 88 осіб з обмеженими фізичними можливостями, із них 17 – за рахунок пільгових умов роботодавцям. 6 інвалідів розпочали власну підприємницьку справу. В 2013 році спостерігається збільшення кількості інвалідів, які звернулись в міський ЦЗ в порівнянні з тим же періодом 2012 року на 39%.

     В ході засідання «круглого столу» мали виступ:

   Заступник начальника територіальної інспекції з питань праці у Черкаській області Хоменко О.Н. «Додержання роботодавцями законодавства про працю при працевлаштування інвалідів. Обмеження щодо працевлаштування осіб з обмеженими можливостями, надання відпусток та тривалість робочого часу для інвалідів».

     Заступник директора Черкаського міського ЦЗ Мирончак В. «Комплекс послуг служби занятості для осіб з інвалідністю. Профорієнтаційна робота, співпраця із соціальними партнерами».

     Заступник начальника управління Пенсійного Фонду України в Черкаській області Сергієнко Н. «Особливості пенсійного забезпечення інвалідів України, у т.ч. пенсійне забезпечення працюючих інвалідів, у т.ч. інвалідів інвалідів-приватних підприємців».

     КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи», голова м/р МСЕК №2 Макаренко С.В. «Формування індивідуальної програми реабілітації на засіданнях МСЕК згідно рекомендацій плану реабілітаційних заходів, які надходять з ЛКК ЛПЗ. Співпраця із центром зайнятості»

     Після обміну думками та досвідом роботи було прийнято рішення про підписання угоди про співпрацю між міським центром зайнятості та зацікавленими особами.