Засідання «круглого столу» до Міжнародного дня інвалідів

21.11.2013р. в м. Умань на базі реабілітаційного центру відбулось засідання «круглого столу» з питань соціального захисту та реабілітації людей з обмеженими можливостями з нагоди Міжнародного дня інвалідів за ініціативою Черкаського обласного центру медико-соціальної експертизи. В заході були брали активну участь представники виконавчої влади, охорони здоров’я, Управління праці та соціального захисту населення, громадські організації та люди з інвалідністю.

Захід урочисто відкрив міський голова м. Умань Бодров Ю.І. з доповіддю про шляхи удосконалення співпраці між органами виконавчої влади, Департаментами соціального захисту населення, освіти і науки та охорони здоров’я.

Головний лікар КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» Лепський В.В. зазначив, що нині кардинально змінились напрямки роботи МСЕ і одним з основних завдань є визначення шляхів реабілітації та потреби в соціальному забезпеченні людей з обмеженими фізичними можливостями.

Виступ заступника головного лікаря КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» Семененко О.В. з питаннями щодо спрямування державної політики на вирішення проблем осіб з інвалідністю, відновлення їх здоров’я, матеріального забезпечення, суспільної діяльності.

Заступник міського голови, начальник Управління соціального захисту населення Уманської міської ради Кучер Г.М. доповіла про стан виконання Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», визначення потреб та надання необхідної допомоги особам з особливими потребами.

В ході «круглого столу» брали слово голова комісії міської Уманської ради охорони здоров’я материнства та дитинства Лісаченко Л.П. та заступник головного лікаря з медичної частини Уманської міської лікарня Качанова Л.П. з приводу місця та ролі ЛКК ЛПЗ в експертизі тимчасової та стійкої втрати працездатності та реабілітації інвалідів на сучасному етапі реформування галузі охорони здоров’я.

Представники громадських організацій Черкаської області Каштан С.М. – голова представництва ВСГОІ «Конфедерація громадських організацій інвалідів» та Дмитрієв С.М. – голова правління Черкаського обласного осередку Всеукраїнської Чорнобильської спілки інвалідів МВС України вручили почесні грамоти та відзнаки активістам охорони здоров’я і соціальних служб та доповіли про роль громадських організацій в соціальному захисті інвалідів, співпрацю між громадськими організаціями області та КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР».

Представники влади та охорони здоров’я м. Умань, ЧОЦ МСЕ високо оцінили вклад ветерана експертизи – людини, яка брала участь в організації реабілітаційних заходів в цьому регіоні, екс-голови ЛКК Уманської міської лікарні Козлової В.Ф.

Підсумком засідання «круглого столу» стала впевненість, що позитивні зрушення в питаннях медико-соціальної еспертизи та реабілітації будуть продовжуватись, стануть незворотніми, адже іншого шляху цивілізоване суспільство у відношенні до людей з особливими потребами мати не може.