Ярмарка вакансій для осіб з обмеженими можливостями

15.11.2012р. у Черкаському міському центрі зайнятості відбулась ярмарка вакансій для осіб з обмеженими можливостями за участю соціальних партнерів, представників підприємств міста, які запропонували робочі місця для працевлаштування інвалідів. Такі ярмарки були проведені в більшості міст України. Метою заходу є необхідність комплексного розв’язання проблем людей з обмеженими можливостями, зміни підходів до ролі і місця людей з інвалідністю в економічному та соціальному житті суспільства, забезпечення активної взаємодії державних органів та громадських організацій інвалідів у розв’язанні їх проблем. Приєднання України до міжнародних документів таких, як Конвенція ООН про права інвалідів, дозволила гармонізувати норми вітчизняного законодавства з міжнародними стандартами, планомірно створювати систему їх реалізації.

 

     В ярмарці вакансій прийняли активну участь представники Комунального закладу «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи», Громадської організації «Спілка батьків дітей-інвалідів – оновлена», ЧУВП «УТОС», Придніпровської районної організації Товариства Червоного Хреста, підприємства «Шарлотка – Черкаси», ЧФ Корпорації «ЕЛТЕКС», ПП «Укргосптовари», підприємства «Метасервіс – 2», КП  СУБ «Митниця», ПП «Меліосервіс».

Інваліди отримали кваліфіковані консультації щодо їх працевлаштування та перелік вакансій, які є в наявності на ринку праці по м.Черкаси. За 9 місяців 2012 року в Черкаський міський центр зайнятості з питань працевлаштування звернулося 536 осіб з обмеженими можливостями, з них працевлаштовано близько 350 осіб, більшість з яких по робітничим професіям. Нажаль інвалідам з вищою освітою  перелік вакансій обмежений.

Після проведення ярмарки, всі зацікавлені особи висловили надію на подальшу співпрацю та наголосили про необхідність організації спільних заходів, які сприятимуть забезпеченню належного соціального захисту і підтримки, соціальної інтеграції, створенню рівних можливостей для самореалізації, повноцінного життя, здобуття освіти і працевлаштування, доручення до духовного, культурного та спортивного життя людей з обмеженими можливостями.