Всеукраїнський семінар «Школа реабілітації жінок, хворих на рак молочної залози»

01-05 жовтня  2012 року відбувся Всеукраїнський семінар «Школа реабілітації жінок, хворих на рак молочної залози» у Волинській  області, який провела  Всеукраїнська спілка громадських організацій «Конфедерація громадських організацій інвалідів України» за підтримки Міністерства соціальної політики України та Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України. В його роботі  приймала участь лікар-реабілітолог Комунального закладу «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи»   Теліженко Оксана Вікторівна.

Мета проведення заходу: сприяти реабілітації жінок, хворих на рак молочної залози; сприяти створенню позитивного мислення, позитивних та успішних дій; формування творчого підходу і стилю реабілітаційної роботи волонтера на основі інтеграції різних психотехнологій.

Онкологічні захворювання — одні з найбільш поширених у світі. Серед злоякісних новоутворень у жінок перше місце  посідає рак молочної залози. В Україні інтенсивність зростання цього виду онкопатології  за останні десять років має тенденцію до збільшення і за темпами випереджає інші форми злоякісних новоутворень. Україна посідає одне з перших місць у Європі за поширеністю раку молочної залози (РМЗ). Щороку в нашій державі реєструється понад 16 тисяч пацієнтів з цим діагнозом.

Жінкам, які перенесли операцію з видалення молочної залози, необхідна не тільки медична, а й психологічна підтримка та реабілітація.

Все це підтверджує: проблема збільшення захворюваності на рак все більше стає гострою для України та потребує вирішення.

           Учасниці семінару  взяли участь у  соціально-психологічних  тренінгах, навчанні з основ фізичної реабілітації жінок після мастектомії та отримали індивідуальні консультації  психологів, реабілітолога щодо основних етапів, напрямків та заходів , які відображаються в індивідуальній програмі реабілітації інваліда. 

В своєму виступі Теліженко О.В.  наголосила на тому ,що Черкаський центр МСЕ має в своєму штаті онкологічну комісію (таких комісій лише 18 в Україні), Враховуючи те, що особливе значення в реабілітації онкохворих має психологічний аспект,з метою психологічної адаптації, створення рівних можливостей для інвалідів,що відтісняє на другий план сам факт захворювання,  у відповідності до Постанови КМУ №1317 з поправкою №485 саме в  штат онкологічної комісії введено посаду лікаря- психолога.Цим фактом були приємно вражені  і представники державних установ, і інваліди.

 Більшість жінок, які взяли участь у роботі школи, працюють волонтерами в обласних онкодиспансерах. Учасниці школи навчились певних прийомів  самодопомоги та стратегії діяльності волонтера, що надає  підтримку пацієнтам з діагнозом РМЗ. Знання,  отримані під час роботи в групах, учасниці школи використають в роботі з жінками, хворими на рак молочної залози, в регіонах України.

В рамках проведення Школи відбулося засідання круглого столу, в роботі якого взяли участь представники  Головного Управління праці та  соціального захисту Волинської області,  Управління праці та соціального захисту населення м.Ківерці та представники обласних   МСЕК з різних областей України. Учасниці   обмінялися результатами роботи з питань створення системи психосоціологічної підтримки жінок після мастектомії, організації груп підтримки та волонтерського госпітального руху,  обговорили основні проблеми, пов’язані з реабілітацією жінок та роботою волонтерських груп в регіонах, які працюють з жінками, хворими на рак молочної залози.

      В заході взяли участь 80 осіб   з 10  областей України.