10 жовтня 2014 в м. Києві, в Українському домі, відбулася Всеукраїнська конференція «Професійна реабілітація та працевлаштування інвалідів з психічними розладами», присвячена Всесвітньому дню психічного здоров’я, який відзначається в цей день. В конференції взяв участь представник КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР», голова спеціалізованої псиїхіатричної МСЕК Шворак О.М.
Відкрив конференцію Президент Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Гармонія», заслужений працівник соціальної сфери України Юрій Антропов ,та проінформував присутніх, що громадською організацією узагальнено досвід роботи з інвалідами з психічними захворюваннями, розроблені пропозиції громадських організацій інвалідів щодо покращення роботи з інвалідами та запропоновано Міністерству соціальної політики опрацювати кодекс з питань інвалідів. Крім того, організацією вносилось питання щодо фінансування збережених створених робочих місць для працевлаштування інвалідів.
Начальник відділу реабілітаційних послуг та зайнятості інвалідів департаменту соціального захисту інвалідів Міністерства соціальної політики Роман Пилипенко відзначив, що наша держава, ратифікувавши Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, вживає заходів щодо наближення національного законодавства до норм і стандартів ЄС у сфері професійної реабілітації та зайнятості осіб з інвалідністю, зокрема, з психічними розладами та розумовою відсталістю. Навів приклади успішної роботи соціальних підприємств в Австрії та Іспанії, на яких більшість працівників є особами з інвалідністю. Актуальним є питання внесення змін до українського законодавства щодо нормування преференцій для таких підприємств з метою гарантування державного замовлення на продукцію та послуги, що ними виготовляються.
Віце-президент організації інвалідів «Гармонія» , начальник управління праці та соціального захисту населення Уманської міської Ради Галина Кучер детально проаналізувала пропозиції щодо покращення соціального захисту інвалідів з психічними розладами. Зокрема пропонується внести зміни до статті 89 Бюджетного кодексу України щодо включення видатків на утримання установ змішаного типу для інвалідів та дітей інвалідів та вирішити питання щодо включення навчальних закладів , які підпорядковані Міністерству соціальної політики, до переліку навчальних закладів для організації професійного навчання безробітних за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Голова спеціалізованої психіатричної МСЕК Шворак О.М. доповів про проблемні питання реабілітації інвалідів з розладами психіки та поведінки та шляхи їх практичного вирішення, співпрацю з соціальними службами області та плани на майбутнє. Також у своєму виступі торкнувся питань наслідків впливу психо-емоційних навантажень, які виникли останнім часом , на здоров’я інвалідів, намітивши шляхи їх профілактики .
Присутні розробили перелік пропозицій щодо покращення роботи з інвалідами, який буде надано для опрацювання Міністерству соціальної політики України.