15 жовтня — Всесвітній день боротьби з раком молочної залози. Приурочені до цього дня заходи проходять у більш ніж 44 країнах світу. А з 2005 року 20 жовтня проводиться Всеукраїнський день боротьби з цим захворюванням.
Рак молочної залози в останні роки викликає особливий інтерес, що пов’язане, в основному, зі значним зростанням захворюваності та смертності від цієї патології у всьому світі.
Мета проведених в цей День заходів — звернути увагу суспільства на проблематику раку грудей, покращити знання з цього питання, з тим, щоб стала можливим діагностика захворювання на початковій стадії, та здійснення належного лікування.
Голова спеціалізованої онкологічної МСЕК Теліженко О.В. та голова Черкаського обласного відділення ГОЖІ «ДОННА» Краєва Л.М.
Рак молочної залози — одне з найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок. Особливо ризикують стати жертвами цієї хвороби представниці «слабкої статі», вік яких вже наближається до сорока років. У всьому світі в останні десятиліття розгорнулася кампанія по боротьбі з раком молочної залози.
4 листопада 2014р жінки Черкаського обласного відділення громадської організації жінок-інвалідів «ДОННА» організували чергову зустріч членів своєї організації, на яку традиційно було запрошено лікарів-експертів КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР», представників Департаменту соціальної політики, Пенсійного фонду, Соснівського територіального центру соціальної допомоги. Кількість жінок, які відвідують подібні заходи ГО «ДОННА» з кожним роком помітно зростає, а формат зустрічей стає все більш теплим та дружнім, налаштовує присутніх на активне обговорення актуальних та значимих для жінок питань; представники ж влади та державних закладів,присутні на заході, мають змогу глянути на життя та потреби інвалідів абсолютно під іншим ракурсом, та відчути наскільки жінки потребують їх підтримки та розуміння.
Лікар-психолог спеціалізованої онкологічної МСЕК Зубрило А.Ю.
Дуже важливим напрямком реабілітації жінок є саме психологічна реабілітація, тому громадські організації та подібні заходи дуже допомагають знайти психологічну рівновагу.
Питання, які все частіше задають лікарям-експертам КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР», стосуються реабілітації жінок-інвалідів, можливостей отримання ними необхідного спектру реабілітаційних заходів в межах міста та області, і, звичайно, процедури проходження пресо терапії, адже вже тричі відбувалась акція передачі апарату для пресо терапії громадським організаціям жінок-інвалідів. Деякі з присутніх на заході жінок, вже могли похвалитися похвалитись результатами від отримання процедури.