Участь працівників МСЕК, лікарів — неврологів у III Національному конгресі «Інсульт та судинно-мозкові захворювання»,6-7 листопада 2014р.

На базі Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика за підтримки Міністерства охорони здоров’я України з 6-7 листопада 2014 року відбувся III Національний конгрес «Інсульт та судинно-мозкові захворювання» в якому приймали участь лікарі неврологи КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР».

Головним питанням конгресу стало обговорення проблем, пов’язаних з удосконаленням медичної допомоги хворим на інсульт, надання ранніх реабілітаційних заходів, безперервність та різноманітність яких веде до зниження первинної інвалідизації хворих,особливо активній  роботі мультидисциплінарної команди, яка навіть при сумнівному реабілітаційному прогнозі, дає позитивний результат і повертає хворих до активного життя.

Відкрив конгрес Президент ВГО «Українська асоціація боротьби з інсультом» — Микола Поліщук.

Про інвалідність внаслідок цереброваскулярної патології в Україні  доповіла Олена Миколаївна Мороз,заступник Директора з наукових питань Укр. Держ. НДІ МСПІ МОЗ України» м. Дніпропетровськ.

Була звернута увага на низький рівень проведення реабілітаційних заходів хворим на інсульт, що призводить до росту високої інвалідності категорії таких хворих, особливо працездатного віку.

На конгресі приймали участь також іноземні фахівці. Велику увагу привернув своєю доповіддю про раціональний європейський досвід післяінсультної реабілітації, Генеральний секретар Європейського товариства вивчення нейропротекції та нейропластичності, професор неврології   з Румунії — D. Muresanu.

7 листопада відбулась перша нарада Громадської організації «Всеукраїнське товариство нейрореабілітації». Про роботу організації, плани та перспективи розвитку доповів  к. мед. наук,ст..н. с. ДУ «Укр.Держ. НДІ МСПІ МОЗ України», В.А.Голік.

Крім того на офіційному сайті організації буде колонка про надання інформації населенню з приводу цереброваскулярних хвороб, профілактики захворювання та проведення реабілітаційних заходів.