Семінар Школи соціальних знань на тему: «Актуальні питання соціальної та психологічної допомоги переселенцям і учасникам АТО».

        25 листопада в місті Умань на базі Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Пролісок» відбувся черговий семінар Школи соціальних знань на тему: «Актуальні питання соціальної та психологічної допомоги переселенцям і учасникам АТО». В семінарі взяли участь соціальні працівники, медики, психологи, викладачі та студенти Уманського педагогічного університету ім. П.Тичини ,учасники АТО. Організаторами семінару в рамках спільного проекту, виступили КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради» ,Департамент охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації,Управління праці та соціального захисту Уманської міської ради, Уманський державний університет імені П. Тичини.

  Відкрила роботу семінару начальник управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради Кучер Галина Михайлівна. У своїй доповіді «Досвід роботи управління праці та соціального захисту населення з надання соціально-реабілітаційних послуг учасникам АТО» вона ознайомила присутніх з системою соціально-реабілітаційної роботи учасників АТО, що запроваджена в м.Умань, висвітила основні здобутки та труднощі.

      Учасників семінару привітала Макаренко Світлана Володимирівна,заступник головного лікаря  КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради», головний позаштатний спеціаліст з медико-соціальної реабілітації Департаменту охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації. Вона розповіла про плани створення структурного підрозділу центру МСЕ – медико-соціального реабілітаційного центру, де буде працювати мультидисциплінарна реабілітаційна команда.

       Шворак Олександр Миколайович, голова спеціалізованої психіатричної МСЕК в доповіді «Клінічна характеристика посттравматичного стресового розладу» розкрив клінічну картину, діагностику та підходи до реабілітації і лікування ПТСР різних категорій постраждалих від бойових дій на сході країни.

  Гоменюк Оксана Олексіївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки, соціальної роботи та історії педагогіки, декан факультету соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини  в доповіді «Підготовка майбутніх психологів та фахівців соціальної роботи до професійної діяльності в умовах конфліктного та постконфліктного періоду»  висвітлила актуальні вимоги до підготовки фахівців з психологічної допомоги та соціальної роботи

   Стеценко Микола Григорович, психолог спеціалізованої психіатричної МСЕК, головний позаштатний психолог Департаменту охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації зробив повідомлення на тему: «Принципи роботи з сім’ями та найближчим оточенням людини, що зазнала психологічної травми».

           Зубрило Анна Юріївна, лікар-психолог КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» в своїй доповіді «Новітні підходи до психологічної реабілітації учасників АТО» розповіла про важливість залучення до реабілітаційного процесу різних спеціалістів, особливості спілкування з людьми з інвалідністю, учасниками АТО.

По закінченню семінару всім присутнім роздано буклети, пам’ятки та методичні матеріали.