Семінар-нарада для медичних сестер лікарсько-консультативних комісій ЛПЗ області на тему: «Актуальні питання ведення діловодства у сфері медико-соціальної експертизи та реабілітації».

   21.11.2019р.  на базі  КЗ “ЧОЦ МСЕ ЧОР” відповідно до плану основних організаційних заходів Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА на 2019 рік, був проведений  семінар-нарада для медичних сестер лікарсько-консультативних комісій ЛПЗ області на тему: «Актуальні питання ведення діловодства у сфері медико-соціальної експертизи та реабілітації».


Вітальне слово провідного спеціаліста відділу організації надання медичної допомоги дорослому населенню, матерям та дітям Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА
Савінової С.О.

    Актуальні питання ведення медичної документації, дотримання вимог діловодства в сфері медико-соціальної експертизи, випадки підробки медичних документів учасників бойових дій та інших категорій. 

Доповідач: юрисконсульт КЗ “ЧОЦ МСЕ ЧОР” Попов А.І.

        Актуальні питання налагодження співпраці між ЛКК ЛПЗ області, КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР», аналіз дефектів при оформленні медичної документації за ф. 088/о, шляхи удосконалення.

      Доповідач: головна медична сестра КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» Сидорук Н.І.

      За результатами проведення минулорічного семінару  для медичних сестер відмічаються позитивні зрушення в напрямку  удосконалення співпраці між ЛКК ЛПЗ та КЗ ЧОЦ МСЕ ЧОР. За 9 місяців 2019 року з дефектами в оформленні медичної документації на МСЕК за ф-088/0 на ЛКК ЛПЗ області було повернуто 1% відповідної  медичної документації , в тому числі 0,53% — із-за помилок та неуважності медичних сестер ЛКК, а саме: відсутність вихідної нумерації  документу, відсутність супровідних листів,  дати початку та закінчення оформлення ф-088/0, відсутність печатки закладу, невірно вказаний отримувач та юридична адреса  Центру МСЕ та інше.

Використання інформаційних технологій в роботі медичних сестер ЛКК ЛПЗ області.

Доповідач: Інженер комп’ютерних технологій Лазарєв В.Г.

       Виконання вимог чинного законодавства в сфері медико-соціальної реабілітації учасників АТО та інших категорій.

        Доповідач: сестра медична з медико-соціальної реабілітації Андреєва В.В.

       Згідно Постанови КМУ віз 3.12.2009р. № 1317 “МСЕК розробляє ІПР на підставі плану реабілітаційних заходів , що обов’язково надається лікарем, або за участі лікаря, та після безпосередньої бесіди з інвалідом і комплексного визначення його реабілітаційного потенціалу”. Слід зазначити, що в непоодиноких випадках план реабілітаційних заходів носить суто формальний характер, не враховуються потреби особи з інвалідністю в працевлаштуванні, виробах медичного призначення, технічних засобів реабілітації або  не вказується код  ТЗР. Учасники  та постраждалі внаслідок АТО забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації незалежно від встановлення їм групи інвалідності на підставі рішень військово-лікарських комісій чи висновків лікарсько-консультативних комісій ЛПЗ. ІПР для особи з інвалідністю має рекомендаційний характер, тому інвалід може відмовитися від будь-якого виду, форми та обсягу реабілітаційних заходів, передбачених ІПР. Складною проблемою залишається організація контролю за виконанням ІПР. Звіт про виконання реабілітаційних заходів заповнюється в переважній більшості лише в розділі “медична реабілітація”.

   Особливості оформлення медичної документації за формою 088/о для визначення спецавтотранспорту особам з інвалідністю.

        Доповідач: сестра медична старша обласної МСЕК № 1 Кисельова Л.В.

         Психологічні аспекти роботи медичної сестри ЛКК ЛПЗ області з особами з інвалідністю.

        Доповідач: сестра медична з медико- соціальної реабілітації Бояр В.І.

       За результатами  роботи   семінару обговорювались актуальні питання та були вручені    іменні сертифікати учасникам  заходу.