Семінар для медичних сестер «Актуальні питання ведення діловодства, дотримання вимог чинного законодавства в сфері медико-соціальної експертизи та реабілітації інвалідів.»

29.11.2017 на базі КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» на виконання Постанови КМУ від 03.12.2009р. № 1317 «Питання медико-соціальної експертизи», наказу МОЗ України від 14.02.2012р. № 110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та Інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування», наказу МОЗ України від 30.07.2012р. №577 «Про затвердження форм первинної облікової документації, що використовується в медико-соціальних експертних комісіях» КЗ «Черкаський обласний центр МСЕ ЧОР» відповідно до плану основних організаційних заходів Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА на 2017р., був проведений вперше для медичних сестер ЛКК ЛПЗ області, семінар з актуальних питань ведення діловодства, дотримання вимог чинного законодавства в сфері медико-соціальної експертизи та реабілітації інвалідів.

 

 

 

 

 

 

 

 

         В світлі реформування галузі охорони здоров’я неможливо переоцінити роль медичної сестри в роботі лікувально-профілактичного закладу в т.ч. — лікарсько-консультативної комісії.

        Медична сестра перша в лікувально-профілактичній установі зустрічає хворого і від того, яким буде це спілкування, може залежати навіть доля цієї людини, адже велика кількість скарг, які надходять до керівництва МОЗ України, Народних депутатів України, Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА та КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» зароджується саме спочатку, на етапі спілкування з медичним персоналом ЛПЗ.

        На сьогоднішній день актуальним питанням постає захист персональних даних хворих та інвалідів, та заходи, спрямовані на забезпечення додержання прав осіб з інвалідністю у сфері охорони здоров’я, що є важливим напрямком в роботі медичної сестри.

        В КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» кожне робоче місце фахівця автоматизоване, що дає можливість оперативно обмінюватись інформацією між закладами, зацікавленими в соціальному захисті осіб з інвалідністю. Ведення електронного документообігу між КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» та ЛКК ЛПЗ забезпечується медичними сестрами цих закладів, а відповідальність за якість та достовірність медичної документації покладається на керівника закладу.

        Питання реабілітації осіб з інвалідністю – пріоритетний напрямок роботи КЗ «Черкаський обласний центр МСЕ ЧОР». На рівні з лікарями-реабілітологами комісій МСЕ працюють і медичні сестри з медико-соціальної реабілітації, які мають бакалаврат та базову вищу освіту і також пройшли курси з питань медико-соціальної реабілітації в ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України». На жаль, в ЛПЗ області такі посади до цього часу відсутні, не дивлячись на їх гостру потребу.       

Відкрив семінар з вітальним словом заступник начальника Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Найдан О.В. звернувши особливу увагу на гостру потребу такого заходу в рамках захисту прав людей з інвалідністю згідно Конвенції ООН.

      З вступним словом розпочав роботу семінару головний лікар КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР», Заслужений лікар України Лепський В.В.

      Актуальні питання ведення діловодства та дотримання вимог чинного законодавства в сфері медико-соціальної експертизи та реабілітації осіб з інвалідністю, в т.ч. учасників та постраждалих внаслідок АТО, з числа співробітників та пенсіонерів МВС, УСБУ та ін. Співпраця з громадськими організаціями інвалідів.

Юрисконсульт КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» Хворостяненко О.В. 

    Актуальні питання співпраці КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» і Головного та регіональних Управлінь Пенсійного Фонду України в Черкаській області.

Заступник начальника Управління пенсійного фонду України в м. Черкасах Сергієнко Н.В.

    Проблемні питання заповнення документації для інвалідів з професійними захворюваннями та від нещасних випадків на виробництві.

Начальник відділу з медичних  питань Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Черкаській області  Мехеда Т.А.

     Аналіз дефектів при оформленні медичної документації за ф. 088/о, особливості оформлення медичної документації за ф. 088/о для визначення спецавтотранспорту особам з інвалідністю.

Головна медична сестра КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» Сидорук Н.І. 

    Основні недоліки у веденні медичної документації в розрізі Уманського регіону з питань медико-соціальної експертизи та реабілітації інвалідів. Практичне впровадження нових видів реабілітації – Інклюзивного Реабілітаційно-Соціального Туризму на Черкащині.

Сестра медична з медико-соціальної  реабілітації міжрайонної МСЕК № 3 Бояр В.І.

Старша медсестра обласної МСЕК №1 Кисельова Л.В.

   Основні напрямки у веденні медичної документації з питань медико-соціальної реабілітації інвалідів.

Сестра медична з медико-соціальної реабілітації обласної МСЕК № 2 Астапова В.В.

   Практичний досвід ведення діловодства з питань медико-соціальної експертизи та реабілітації в КНП «Перший ЧМЦПМСД».

Медична сестра кабінету ЛКК КНП «Перший МЦПМСД» Грицаєнко Л.В.

    Підсумком пройденного семінару стало вручення імееного сертифікату кожному учаснику семінару за підписом начальника Управління охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації Лобаса М.В. та головного лікаря КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» Заслуженого лікаря України Лепського В.В.