Рак молочної залози – не вирок!

05.03.2014р.  напередодні Міжнародного жіночого дня за іниціативою  КЗ “ЧОЦ МСЕ ЧОР” в м. Умань відбулось засідання “круглого столу” на тему: «Спіши робити добро» спрямоване на допомогу жінкам, що потребують реабілітації після оперативного втручання на молочній залозі.

В обговоренні питань реабілітації жінок після мастектомії брали участь  головний лікар — головний експерт КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» В.В. Лепський разом з лікарями-експертами Закладу, заступник міського голови та керівник Реабілітаційного комплексу для людей з особливими потребами м.Умань Г.М. Кучер, голова постійної комісії  з питань охорони здоров`я  та соціального захисту населення Л.П. Качанова, голова Черкаського відділення  громадської організації «ДОННА» Л.М.Краєва, голова Черкаської обласної громадської організації інвалідів «Я не сама» Т.І. Баранецька, голова Уманського відділення  громадської організації  «ДОННА» О.С. Кучеренко разом з жінками, що входять до організації, лікарі-онкологи Уманської районної лікарні.

Центр медико-соціальної експертизи в процесі співпраці з громадськими організаціями «ДОННА» та «Я не сама», ініціював збір коштів та придбання апарату для пневмомасажу в Реабілітаційний комплекс для людей з особливими потребами, щоб, незважаючи на віддаленість району від обласного центру, жителям Умані була доступна ця процедура.

Щорічно в Черкаській області діагностується близько 500 нових випадків захворювання на рак молочної залози (РМЗ), і близько третини з них стають інвалідами. Рак молочної залози гарно піддається лікуванню, особливо якщо вчасно діагностований. Проте незважаючи на сучасні підходи до лікування РМЗ, залишається актуальною проблема розвитку післяопераційних ускладнень (лімфостазу кінцівки та контрактурами), які значно впливають на якість життя жінок в подальшому. Лікування лімфостазу є комплексним, але основними методами боротьби залишаються фізіотерапевтичні (ЛФК, масаж, пневмомасаж).

Голова Черкаського відділення громадської організації «ДОННА» Л.М.Краєва, голова Черкаської обласної громадської організації інвалідів «Я не сама» Т.І. Баранецька, головний лікар КЗ” ЧОЦ МСЕ ЧОР” Лепський В.В., голова Уманського відділення громадської організації «ДОННА» Кучеренко О.С.

Презентував апарат головний лікар Центру медико-соціальної експертизи Владлен Володимирович Лепський, який наголосив на тому, що враховуючи важливість застосування пневмомасажу з метою покращення якості життя, процедура повинна бути доступна  кожній жінці, яка її потребує. Однак як і будь-яка медична процедура, пневмомассаж   має свої покази та проти покази, які визначає лікуючий лікар, і про що робить запис в індивідуальний програмі реабілітації інваліда (ІПР) лікар-реабілітолог МСЕК.

Завідувач відділенням соціально-медичних послуг Центру реабілітації для людей з особливими потребами Бойко Г.Г., голова онкологічної МСЕК Теліженко О.В.