Психологічна служба Майдану

Співробітники  КЗ ЧОЦ МСЕ на волонтерських засадах долучилися до роботи Психологічної служби Майдану, яка за ініціативою психологів, психотерапевтів, психіатрів країни працює з 2 грудня 2013 року. Практичний психолог  спеціалізованої психіатричної МСЕК Стеценко М.Г., лікар-психолог Зубрило  А.Ю., голова психіатричної  МСЕК,  лікар-психіатр Шворак О.М. 21, 22,23,28,29,30  березня надавали професійну психологічну, психіатричну допомогу  учасникам протестів, постраждалим від наслідків силового протистояння  а також членам сімей , які пережили насильство.

Фахівці закладу  працювали в складі мобільних бригад , в Центрі психологічної допомоги в приміщенні Мак Дональдсу  в шпиталі при Штабі медичної допомоги.  Найчастіше до психологів зверталися з особистими проблемами, зокрема страх, зневіра, тривога, родинні та інші конфлікти, проблеми зі сном та агресивністю, самотність, залежності тощо.  Працівники Психологічної служби відмічають, що після подій 18-21 лютого зросла кількість звернень стосовно переживання горя  та втрат, невизначеності у майбутньому, тривоги стосовно цілісності країни, небезпеки воєнного вторгнення  з боку Росії.

 Лікарем-психіатром надавалась допомога у випадках загострень психічних захворювань, виникнення реактивних станів різної вираженості у тісній співпраці з психіатричною службою міста. Надавалась консультативна допомога  психологам у складі мобільних бригад  не лише учасникам акцій протесту , але й киянам та гостям міста.  

Робота в складі Психологічної служби Майдану  стала для її учасників справжньою школою милосердя та життєвого досвіду, іспитом на фаховість та громадянську зрілість.