Преображення Господнє!

  19 серпня весь православний світ відзначає свято Преображення Господнє. Це одне з 12 найбільших православних свят. У народі свято більш відоме під назвою Яблучний Спас.
Вже за доброю традицією, яку створив і втілив в життя Владлен Володимирович Лепський( земля йому пухом!) ми з колегами сьогодні відвідали святкове служіння у Храмі ікони «Чорнобильський Спас».


  Саме в цей день згадують євангельську подію, коли апостоли побачили Ісуса Христа в Преображенні. Згідно зі Священним Писанням, Ісус разом зі своїми учнями піднявся на гору Фавор і почав молитися. У ту ж мить його вигляд змінився: обличчя просяяло, тіло і одяг залило Божественне світло. Побачивши це, апостоли наповнилися блаженством.
На знак подяки люди стали приносити в храми виноград і яблука. Частину плодів було прийнято освячувати. Фрукти символізують духовну солодкість, яку відчули учні Христа в момент його перетворення. Звідси і пішла друга народна назва свята — Яблучний Спас.


Вважається, що в цей день яблука мають особливу силу, можуть виконувати бажання і позбавляти від хвороб. Особливо, якщо відрізати шматочок, вмочити його в мед і з’їсти.
Колектив комунального закладу « Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради» вітає всіх вірян із Святом-Преображення Господнє ! Нехай це світле свято принесе вам радість, позитив та щастя, зарядить енергією та натхненням на добрі справи!