Підсумкова медична рада за 2017 рік

     26.01.2018р. відбулась підсумкова медична рада КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» за результатами роботи закладу за 2017 рік, в якій взяли участь представники УОЗ ОДА, КЗ “ЧОЦ МСЕ ЧОР”, громадських організацій учасників АТО, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, людей з інвалідністю.

 

        З вітальним словом відкрив нараду заступник начальника Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Найдан Олег Володимирович, наголосивши, що первинний вихід на інвалідність – це перший індикатор якості медичної допомоги , а також  привітав колектив закладу з високими рейтинговими місцями по Україні за 2017 рік по показникам  виходу на інвалідність.

      З вступним словом  виступив головний лікар КЗ  “ЧОЦ МСЕ ЧОР” щодо підсумків роботи закладу за 2017 рік, також було визначено нові шляхи та напрямки удосконалення служби медико-соціальної експертизи Черкаської області. На етапі реформування галузі охорони здоров я України розвиток та становлення реабілітаційної допомоги набуває особливої актуальності, тому розробка та впровадження нових видів реабілітації, які відповідають сучасним тенденціям розвитку суспільства, створює передумови дієвого та кваліфікованого підходу  до їх реалізації. Актуальним питанням сьогодення є гостра необхідність у забезпеченні інвалідів в їх праві безперешкодно та головне безпечно пересуватись, а задля цього є потреба у виявленні та усуненні тих проблем, які виникають у цієї категорії осіб в наявних складних умовах.  Заклад став ініціатором та головним організатором  створення Асоціації «Інклюзивного туризму», як потужного засобу активної реабілітації, ініціюється програма навчання людей з обмеженими можливостями практичним навикам водіння транспортних засобів та теоретичної підготовки з правил дорожнього руху. Це означає, що в державі змінюється відношення до людей з обмеженими можливостями, які прагнуть інтегруватись в суспільство, і робота нашого закладу є тому прикладом- відмітив у своєму виступі В.В.Лепський.

       Високу оцінку своєї роботи заклад отримав від громадських організацій людей з інвалідністю, за активну співпрацю з якими « КЗ ЧОЦ МСЕ ЧОР» нагороджений численними грамотами та відзначений подяками.

    Про стан первинної інвалідності населення Черкаської області за 2015-2017 рік , заходи щодо удосконалення медико-соціальної експертної допомоги та профілактики інвалідності доповіла в.о. заступника головного лікаря КЗ “ЧОЦ МСЕ ЧОР” Теліженко О.В.

    Впродовж року колективом закладу на чолі з головним лікарем здійснювалась низка заходів для подальшого удосконалення роботи закладу, поліпшення співпраці з ЛПЗ області, спрямованих на вирішення основної задачі — зниження та профілактику інвалідності, покращення надання реабілітаційних послуг, які напряму залежать від взаємодії лікарів МСЕК з лікарями, головами ЛКК, послідовності та виваженості в прийнятті рішень та заходів, виконанні професійних обов’язків лікарів експертних установ по відношенню до хворих та інвалідів, що можливо при забезпеченні з боку лікуючих лікарів якісного оформлення медичної документації, а це створює передумови для якісної та ефективної МСЕ. Сучасна система соціального захисту інвалідів охоплює не лише державну соціальну допомогу та пенсійне забезпечення.

     Важливою умовою повноцінної інтеграції людини з особливими потребами є якісна реабілітаційна допомога, реалізація яких сприятиме функціональній, психологічній, соціальній, професійній реабілітації та адаптації інваліда. Про організацію роботи з реабілітації в області, заходи щодо її удосконалення за 2015-2017 роки доповіла головний позаштатний спеціаліст УОЗ ЧОДА з питань медико-соціальної реабілітації, заступник головного лікаря КЗ “ЧОЦ МСЕ ЧОР” Макаренко С.В.