Освячення та відкриття першого духовного Храму «Чорнобильський Спас»

Із надії, добра і людських сподівань,

Із любові, із мрій, молитов

Храм вознісся велично в небесную даль,

Щоб зігріла всіх Божа любов.

 

       26 квітня 2017 року, в день 31-річниці наймасштабнішої техногенно — екологічної  катастрофи в історії  людства – аварії на ЧАЕС, в місті Черкаси на території Соборного парку  відбулося  освячення та відкриття першого духовного Храму для тих, хто постраждав від цієї жорстокої трагедії —  Храм-Пам’ятник «Чорнобильський Спас», який збудовано на намоленому місці, де колись стояла Церква Георгія Побідоносця. Обряд був здійснений  духовенством області на чолі з митрополитом Черкаським та Канівським Софронієм. На заході були присутні численні жителі та гості міста, ліквідатори аварії на ЧАЕС, переселенці  із зони відчуження, представники громадських організацій, які і були ініціаторами побудови Храму.

Колектив  КЗ «Черкаський обласний центр медико- соціальної експертизи ЧОР» на церемонії        освячення Храму.

       Головний лікар  КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР»,  Лепський В. В. в 1986 році працював у медичному батальйоні, задіяному на ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Незважаючи на те, що після цієї жахливої трагедії пройшло багато років, Владлен Володимирович не залишається байдужим до тих, чиї долі зачепила Чорнобильська катастрофа. Саме тому, сім’я Лепських  разом з однодумцями спорудили  храм  на честь ікони «Чорнобильський Спас» —  дім Божий, де людина може звернутися до Всевишнього з молитвою та  укріпити духовні сили, адже духовність сьогодні – частина психологічної  реабілітації для тих, хто гостро її потребує.

                      Божественна літургія в день  відкриття Храму на честь ікони «Чорнобильський Спас».

     З нагоди відкриття Храму  колектив КЗ «Черкаський обласний центр медико- соціальної експертизи ЧОР»  подарував ікону на згадку про цю визначну  подію.

        Відкриття Храму – це ще один крок  в побудові успішної, багатої, процвітаючої держави. Адже не може бути сильним народ, який не несе в своєму серці любов до Бога, любов до ближнього свого. Тож, нехай в новобудові завжди буде панувати Божа благодать, а  людство ніколи не зазнає подібних трагедій. Нехай  Господь оберігає всіх прихожан Храму «Чорнобильський спас», дарує здоров’я, добро, благополуччя!