Навчально-практична міжвідомча нарада з питань якісного забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю

12.07.2018року в м. Кам’янець-Подільський Хмельницької області фахівці КЗ “ЧОЦ МСЕ ЧОР” взяли участь в навчально-практичній міжвідомчій нараді з питань якісного забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю для представників центрів МСЕ, регіональних управлінь праці та соціального захисту населення, голів та членів ЛКК за участю С,І Черняка — заступника начальника управління- начальника відділу тимчасової та стійкої втрати працездатності медичного департаменту МОЗ України; Р.Я. Перепеличної — головного спеціаліста відділу тимчасової та стійкої втрати працездатності управління медико- соціальної допомоги населенню медичного департаменту МОЗ України; О,П, Дейнеги ( Міністерство соціальної політики України, генеральний директор Директорату захисту прав осіб з інвалідністю ), представників Українського НДІ протезування, протезобудування та відновлення працездатності, ДУ «УкрНДІ МСПІ МОЗ України»ДУ «Вінницький НДІ реабілітації осіб з інвалідністю», директора Департаменту соціального захисту населення Хмельницької ОДА, начальника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області.

     З вітальним словом до  учасників конференції звернувся Загородний М.В. Голова Хмельницької обласної Ради, наголосивши в своїй промові, що на Хмельниччині «працює потужна команда однодумців», що забезпечує міжвідомчу взаємодію, взаєморозуміння, якість надання кваліфікованої медико-експертної допомоги, особливо в сфері забезпечення технічними засобами реабілітації.

Важливість міжвідомчої взаємодії пікреслив в своїй промові С.І.Черняк — заступник начальника управління — начальник відділу тимчасової та стійкої втрати працездатності медичного департаменту МОЗ України. Важливим напрямком роботи на шляху реабілітації є процес соціальної інклюзії для людей з інвалідністю. Часто саме людина з інвалідністю своїм прагненням до життя може надихнути здорову людину до кращого сприйняття та осмисленого прожиття кожної хвилини життя, з іншого боку спілкування здорових людей та людей з інвалідністю дає змогу особі з інвалідністю змінити соціальну роль в суспільстві, оволодіти технологіями ефективного функціонування в різних умовах перебування, розвинути здатність до самообслуговування, оволодіти новими знаннями та вміннями.

Про реалізацію шляхів взаємодії МСЕК і ЛКК  та органів соціального захисту населення в частині якісного складання ІПР особам з інвалідністю, функцію МСЕК доповіла Р.Я.Перепелична — головний спеціаліст відділу тимчасової та стійкої втрати працездатності управління медико-соціальної допомоги населенню медичного департаменту МОЗ України. Особливу увагу в розрізі забезпечення ТЗР звернула на визначення сумісності цих засобів з посиланням на наказ МСПУ від 11.04.2018 № 602. «Про затвердження Порядку призначення ТЗР відповідно до функціональних можливостей особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, постраждалого внаслідок АТО».

 

Сучасні аспекти реабілітації осіб з інвалідністю в Україні  визначила Н.А. Гондуленко – заступник  директора ДУ «УкрНДІ МСПІ МОЗ України»ДУ МОЗ України”  з міжнародної  діяльності.

Куриленко І.В- завідуюча полі експертним відділенням Вінницький НДІ реабілітації осіб з інвалідністю провела аналіз показників медико- соціальної реабілітації та забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації у осіб з інвалідністю в 2017 році.

Своім досвідом співпраці Департаменту соціального захисту населення області з Хмельницьким ОЦ МСЕ поділилась Лукомська С.І., висвітливши роботу реабілітаційних установ області.

Український науково- дослідний інститут протезування, протезобудування та відновлення працездатності займається розробкою нових технічних рішень в протезобудуванні та комплексною реабілітацією інвалідів зі складною патологією опорно- рухового апарату- виголосив в своїй доповіді представник УНДІ протезування, протезобудування та відновлення працездатності .

Сфера діяльності:

  • Розробка та виготовлення конструкцій протезно- ортопедичних виробів;
  • Устаткування для біомеханічної оцінки функціональності протезних виробів та контролю якості реабілітації: аналіз ходи, контроль осанки, базометричний комплекс.

В інституті вперше в Україні створено лабораторію для проведення сертифікаційних випробувань технічних засобів реабілітації:

  • Випробування стоп та колісних механізмів у відповідності ІSO 10328;
  • Випробування крісел колісних у відповідності ІSO 7176.

Реабілітаційні заходи здійснюються у клініці інституту за індивідуальними програмами. Високофункціональні конструкції протезно- ортопедичних виробів виготовляються за новими технологіями з використанням сучасних комплектуючих вітчизняних та зарубіжних фірм.

Основні показники діяльності та актуальні питання МСЕ за 2017 рік доповів Марунич В.В.- головний лікар Центральної МСЕК МОЗ України.

Перепелична Р.Я. наголосила на слідуючих аспектах в роботі МСЕК:

  • Обов’язковості дотримання наказу МСПУ від 11.04.2017 № 602 «Про затвердження Порядку призначення ТЗР відповідно до функціональних можливостей особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, постраждалого внаслідок АТО» при заповненні ІПР інваліда МСЕК;
  • на виконання листа МОЗ України щодо встановлення відсотків втрати працездатності на запит ПФУ афганцям та особам, що приймали участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

 Резолюція за результатими роботи навчально- практичної конференції буде надіслана Департаментам ГУОЗ.