З 10 по 15 лютого у Києві на базі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбувся шестиденний семінар-навчання по запобіганню та лікуванню посттравматичного стресового розладу (ПТСР) для лікарів, психіатрів, психотерапевтів, психологів, соціальних працівників та волонтерів з усієї України.
Семінар відбувся за сприяння Міністерства охорони здоров’я України. Оргкомітет заходу: Український НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України.
Семінар відвідало 130 осіб з різних куточків Україні. Від КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» прийняли участь в навчальному семінарі заступник головного лікаря Центру, головний позаштатний спеціаліст з медико-соціальної реабілітації Департаменту охорони здоров’я ЧОДА Макаренко С.В. та лікар-психолог Зубрило А.Ю., практичний психолог Сіренко Л.В.
Семінар відкрила ініціатор його проведення Радник Президента, народний депутат, голова Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України Ольга Богомолець.
О.Богомолець зазначила, що основна мета тренінгу — навчити спеціалістів методам та формам запобігання та лікування посттравматичної стресової реакції, надалі створення єдиної державної системи психологічного захисту учасників та постраждалих внаслідок антитерористичної операції (АТО).
Лекції семінару прочитала команда Френка П’юселіка (Frank R. Pucelik), бізнес-тренера зі світовим ім’ям, доктора психології, професора кафедри міжнародних відносин Університету Оклахоми (США), що є одним із трьох співзасновників нейролінгвістичного програмування (НЛП) та консультантом на довготривалій основі для Корпусу Миру з 1998 р.
Під час семінару його учасники обговорювали техніки для перетворення переживань війни та ознайомились з основними правилами безпеки під час праці з ветеранами