21.08.14р. представники КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР» прийняли участь у Науково-практичному семінарі, організованому Черкаською обласною організацією інвалідів ВОІ «Союз організацій інвалідів України» (ЧОО ВОЇ СОІУ) на тему: «Про стан медичного забезпечення інвалідів в Черкаській області, та пропозиції щодо підвищення його якості та ефективності відповідно до вимог Конвенції ООН про права інвалідів. Діти-інваліди та інклюзивна освіта. Співпраця ЧОО ВОІ СОІУ з ФЗІ, управлінням праці, МСЕК, пенсійним фондом, обласною та міською владою». Захід відбувся в приміщенні Черкаського обласного краєзнавчого музею та був приурочений до Дня Незалежності України.
Від КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» на семінарі виступили С.В. Макаренко, заступник головного лікаря КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР» головний позаштатний реабілітолог Департаменту охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації, А.Ю. Зубрило, лікар-психолог спеціалізованої онкологічної МСЕК, В.В. Астапова, медична сестра з медико-соціальної реабілітації.
Л.Ф. Чаплюк, голова Черкаської обласної організації інвалідів ВОІ «Союз організацій інвалідів України» (ЧОО ВОЇ СОІУ).
В.М.Коваленко, голова Черкаської обласної ради .
Р.О.Чикало, директора Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації .
С.В. Макаренко, заступник головного лікаря КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР» головний позаштатний реабілітолог Департаменту охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації.
В.В. Астапова,медична сестра з медико-соціальної реабілітації.
А.Ю. Зубрило, лікар-психолог КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР».
Директор Черкаського протезно-ортопедичного цеху Київського казенного експериментального
протезно-ортопедичного підприємства.
С.В. Макаренко доповіла про організацію роботи з реабілітації інвалідів в Україні та Черкаській області та про заходи її удосконалення, про зміни, які відбуваються в лікувально-профілактичних закладах (ЛПЗ) області по наданню реабілітаційних послуг та контролю за їх виконанням. В.В. Астапова розкрила актуальні питання соціального захисту з точки зору медико-соціальної експертизи. А.Ю. Зубрило розповіла про Індивідуальну програму реабілітації інваліда (ІПР), особливості її складання, про співпрацю КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» з громадськими організаціями людей з особливими потребами для поліпшення якості надання реабілітаційної допомоги, про результати цієї співпраці та про використання коректної термінології при спілкуванні з людьми з інвалідністю.
Присутні мали змогу обговорити найбільш гострі питання з доповідачами та головою Черкаської обласної ради В. М. Коваленко, яка не лише виказала свою підтримку людям з особливими потребами, але наголосила на важливості тісної співпраці громадських організацій з владою для вирішення цих питань.
Інвалідами підіймались питання доступності об’єктів громадського призначення для громадян з особливими потребами, транспорту, забезпечення протезно-ортопедичними виробами, інклюзивної освіти, відношення суспільства до цієї категорії населення. Особливо актуальним стало побажання людей з інвалідністю створити потужний центр реабілітації на прикладі функціонуючого в м. Умань, який конче необхідний в Черкасах, та міг би задовольнити широкий спектр реабілітаційних потреб.
За підсумками семінару було намічено план спільних дій для вирішення кола піднятих питань.