Науково-практична конференція з міжнародною участю «Від спеціалізованої психіатричної допомоги до системи охорони психічного здоров’я»

14-15 квітня 2016 року в м. Києві відбулась  науково-практична конференція з міжнародною участю «Від спеціалізованої психіатричної допомоги до системи охорони психічного здоров’я». На конференції були присутні  представники більшості регіонів України. В конференції  взяли участь спеціалісти з  Німеччини, Литви, Франції, Великобританії, США.  Від КЗ “ЧОЦ МСЕ ЧОР” в роботі конференції взяв участь голова спеціалізованої психіатричної МСЕК Шворак О.М. Формат телеконференції  дав змогу регіонам України брати активну учать  в  дискусії. В ході зустрічі обговорювались важливі питання щодо реформування галузі охорони психічного здоров’я, дитячої та судової психіатрії.

    Конференції розпочалася з привітання головного позаштатного спеціаліста МОЗ України зі спеціальностей «Психіатрія та наркологія»,  директора Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України Пінчук  Ірини  Яківни.

     Цікавими були доповіді закордонних колег, які поділилися досвідом своїх країн щодо оптимізації надання допомоги психічно хворим пацієнтам та шляхами реформування галузі охорони психічного здоров’я. Так, директор  школи наук про здоров’я Лікувально –оздоровча Програма Університет Східного Мічігану професор Девід В.Томас розповів про особливості роботи спеціалізованих відділень для пацієнтів з деменцією у Сполучених Штатах Америки .

Професор Девід В.Томас

     Доповідь професора Бергера Хартмута, факультет психології Йоганна Вольфгана Гете Франкфурт на Майні, Німеччина  була присвячена еволюції психіатричних дефініцій та діагностичних категорій  клініки та діагностики шизофренії,

      Бруно Фалісард, доктор медицини, доктор філософії, професор дитячої психіатрії Університету Париж-Південь, керівник відділу охорони здоров’я лікарні Пола Брусі присвятив свою доповідь новим діагностичним категоріям психічних розладів у дітей  в DSM-5.

      Також, увагу присутніх привернула  цікава доповідь директора Центру з навчання та досліджень поведінки при станах залежності Каліфорнійського Університету Сан Дієго,  професора психіатрії Каліфорнійського Університету Куценка Ігоря Борисовича. Професор присвятив свій виступ біологічним та середовищним  факторам ризику залежних розладів.

   Роботу конференції продовжив симпозіум компанії ” PFIZER” з питань організації та надання допомоги при психічній травмі , посттравматичного стресового розладу та була проведена церемонія нагородження від Асоціації психіатрів України.

     Другий день конференції розпочався з симпозіумів,  один з яких, був присвячений  актуальним  питанням  дитячої психіатрії, а другий європейському напрямку  реформи  в  психіатрії .

     Професор Роберт ван Ворен, генеральний секретар міжнародної організації Глобальна ініціатива в психіатрії , віце-президент Всесвітньої федерації психічного здоров’я по Європі розповів про досвід 25 років боротьби за права психічнохворих в Україна та участі в реформуванні психіатричної служби. 

Професор Роберт ван Ворен

   Етапам  реформування галузі психіатрії в Литві  та Грузії  та  досвіду щодо оптимізації надання психіатричної допомоги були присвячені доповіді Мартінаса Марцинкявічуса , директора Центру психічного здоров’я міста Вільнюс, Литва та Ніно Макхашвілі голови Центру психічного здоров’я в державному університеті Ілія, Тбілісі, Грузія.

Алгімантас Ліауседас, директор психіатричної лікарні м. Рокіскіс, Литва, поділився  досвідом  реорганізації судово-психіатричної служби в Литві.

Продовжив конференцію симпозіум з питань фармакологічних аспектів лікування психічних розладів зокрема посттравматичного стресового розладу, особливостей  медико-психологічної  реабілітації учасників бойових дій.

В рамках конференції відбулося вручення премії ім. Н.Андрі за найбільш яскраву публікацію антипсихіатричного змісту в українських мас-медіа в 2015-2016 роках, яку вручив Семен Глузман, Президент асоціації психіатрів України. В цьому сезоні її отримали автори серіалу “Хазяйка”   на каналі  1+1.

Всі учасники зустрічі відзначили актуальність представлених доповідей та високий  рівень  організації  конференції.