1 липня 2016 року на базі КЗ “ЧОЦ МСЕ ЧОР “ відбулась науково-практична конференція «Практичні аспекти в медико-соціальній експертизі» за участю представників ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», кафедри медико-соціальної експертизи і реабілітації ФПО, Управління охорони здоров’я ЧОДА , КЗ “ЧОЦ МСЕ ЧОР” , голів та членів лікарсько-консультативних комісій лікувально-профілактичних закладів області , громадських організацій інвалідів.
Відкрив конференцію, звернувшись до всіх присутніх з привітальним словом, Лобас Михайло Віталійович – начальник Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА. В своєму виступі Михайло Віталійович коротко доповів про пріоритетні напрямки розвитку медичної галузі в Черкаській області та окреслив основні напрямки роботи, над якими необхідно працювати найближчим часом.
Лепський Владлен Володимирович, головний лікар КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» виступив з доповіддю «Практичні аспекти в поєднанні з науковими акцентами в роботі КЗ «ЧЦ МСЕ ЧОР». В доповіді він наголосив на необхідності таких нарад, зазначивши, що позитивне значення відповідних форм роботи полягає у сприянні підвищенню фахового рівня медичних працівників, дає їм можливість глибше опанувати методи наукових досліджень, отримати цінну інформацію з конкретних питань, налагодити корисні наукові контакти.
Науменко Леонід Юрійович, доктор медичних наук , професор , проректор з науково-педагогічної роботи ДЗ «ДМА МОЗ України», виступив з доповіддю «Медико-соціальні аспекти психологічної допомоги при ампутаційних дефектах кінцівок», в якій відмітив актуальність даної проблеми в зв’язку з подіями на сході України, а також зазначив, що робота з такими хворими повинна бути спрямована на те, щоб за допомогою спеціально організованого процесу спілкування актуалізувати в пацієнта додаткові психологічні ресурси і здібності, що можуть забезпечити йому знаходження виходу з важкої життєвої ситуації. При цьому типі надання допомоги увага приділяється не стільки наявним проблемам і порушенням, скільки ресурсам особистості пацієнта, його можливостям.
Борисова Інна Станіславівна, », кандидат медичних наук , доцент кафедри медико-соціальної експертизи і реабілітації ФПО ДЗ «ДМУ МОЗ України», в своїй доповіді «Посттравматичний стресовий розлад» докладно зупинилась на кожному етапі ПТСР та шляхах вирішення проблеми. Окремо були виділені стресові розлади, що виникають у учасників військових дій.
Березовський Віталій Миколайович, кандидат медичних наук, доцент, зав. кафедри медико-соціальної експертизи і реабілітації ФПО ДЗ «ДМУ МОЗ України» з доповіддю «Симуляція в медико-соціальній експертизі». На конкретних прикладах було доведено про способи викриття симулянтів та агравантів при проведенні медико-соціальної експертизи.
Доповідь Фесенко Галини Дмитрівни, асистента кафедри медико-соціальної експертизи і реабілітації ФПО ДЗ «ДМУ МОЗ України», «Етика та деонтологія в медико-соціальній експертизі», в якій була приділена увага морально-етичним нормам, правилам та вимогам взаємин лікаря з пацієнтом.
Учасникам конференції були представлені нові методичні посібники кафедри медико-соціальної експертизи і реабілітації ФПО ДЗ «ДМУ МОЗ України»,, які створювалися за активної участі фахівців КЗ “ЧОЦ МСЕ ЧОР”.
З великою цікавістю присутні сприйняли презентацію календаря, розробленого співробітниками КЗ “ЧОЦ МСЕ ЧОР” . Моделями цього проекту стали люди з інвалідністю , який створювався під гаслом «Дивись на мене, а не на мою інвалідність!»
Наприкінці конференції всі її учасники отримали сертифікати та представлені на конференції медичні посібники.Учасники зустрічі відзначили актуальність представлених доповідей та високий рівень організації конференції, а також висловили сподівання, що подібні наради будуть проводитися і надалі.
Голова громадської організації інвалідів Всеукраїнська Чорнобильська спілка інвалідів Черкаського обласного осередку Дмитрієв Сергій Миколайович урочисто вручив заслужену нагороду – орден “За розбудову України “ професору Науменко Л.Ю.