Науково-практична конференція «Практичні аспекти в медико-соціальній експертизі»

   1 липня  2016 року  на базі  КЗ “ЧОЦ МСЕ ЧОР “ відбулась науково-практична конференція «Практичні аспекти в медико-соціальній експертизі» за участю представників ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», кафедри медико-соціальної експертизи і реабілітації ФПО, Управління охорони здоров’я  ЧОДА ,  КЗ “ЧОЦ МСЕ ЧОР” , голів  та членів лікарсько-консультативних комісій  лікувально-профілактичних закладів області , громадських організацій інвалідів.

    Відкрив конференцію, звернувшись до всіх присутніх з привітальним словом, Лобас Михайло Віталійович – начальник Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА. В своєму виступі Михайло Віталійович коротко доповів про пріоритетні напрямки розвитку медичної галузі в Черкаській області та окреслив основні напрямки роботи, над якими  необхідно  працювати найближчим часом.

     Лепський Владлен Володимирович, головний лікар  КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» виступив з доповіддю «Практичні аспекти в поєднанні з науковими акцентами в роботі КЗ «ЧЦ МСЕ ЧОР». В доповіді він наголосив на необхідності таких нарад, зазначивши, що позитивне значення відповідних форм роботи полягає у сприянні підвищенню фахового рівня медичних працівників, дає їм можливість глибше опанувати методи наукових досліджень, отримати цінну інформацію з конкретних питань, налагодити корисні наукові контакти.

    Науменко Леонід Юрійович, доктор медичних наук , професор , проректор з науково-педагогічної роботи ДЗ «ДМА МОЗ України», виступив з доповіддю «Медико-соціальні аспекти психологічної допомоги при ампутаційних дефектах кінцівок», в якій відмітив актуальність даної проблеми в зв’язку з подіями на сході України, а також зазначив, що робота з такими хворими повинна бути спрямована на те, щоб за допомогою спеціально організованого процесу спілкування актуалізувати в пацієнта додаткові психологічні ресурси і здібності, що можуть забезпечити йому знаходження виходу з важкої життєвої ситуації. При цьому типі надання допомоги увага приділяється не стільки наявним проблемам і порушенням, скільки ресурсам особистості пацієнта, його можливостям.

      Борисова Інна Станіславівна, »,  кандидат медичних наук , доцент кафедри медико-соціальної експертизи і реабілітації ФПО ДЗ «ДМУ МОЗ України»,   в своїй доповіді «Посттравматичний стресовий розлад»  докладно зупинилась на кожному етапі ПТСР та шляхах вирішення проблеми. Окремо були виділені стресові розлади, що виникають у учасників військових дій.

    Березовський Віталій Миколайович, кандидат медичних наук, доцент, зав. кафедри медико-соціальної експертизи і реабілітації ФПО ДЗ  «ДМУ МОЗ України»  з доповіддю «Симуляція в медико-соціальній експертизі». На конкретних прикладах було доведено про способи викриття симулянтів та агравантів при проведенні медико-соціальної експертизи.

        Доповідь Фесенко Галини Дмитрівни, асистента кафедри медико-соціальної експертизи і реабілітації ФПО ДЗ  «ДМУ МОЗ України»,   «Етика та деонтологія в медико-соціальній експертизі», в якій була приділена увага морально-етичним нормам, правилам та вимогам взаємин лікаря з пацієнтом.

    Учасникам конференції були представлені нові методичні посібники кафедри медико-соціальної експертизи і реабілітації ФПО ДЗ «ДМУ МОЗ України»,, які створювалися за активної участі фахівців  КЗ “ЧОЦ МСЕ ЧОР”.

   З великою цікавістю присутні сприйняли презентацію календаря, розробленого співробітниками КЗ “ЧОЦ МСЕ ЧОР” . Моделями цього проекту  стали люди з інвалідністю  , який створювався під гаслом «Дивись на мене, а не на мою інвалідність!»

       Наприкінці конференції всі її учасники отримали сертифікати та представлені на конференції медичні посібники.Учасники зустрічі відзначили актуальність представлених доповідей та високий  рівень  організації  конференції, а також висловили сподівання, що подібні наради будуть проводитися і надалі.

 

      Голова  громадської організації  інвалідів  Всеукраїнська  Чорнобильська спілка інвалідів  Черкаського обласного осередку  Дмитрієв  Сергій Миколайович  урочисто вручив  заслужену нагороду – орден  “За розбудову  України “ професору Науменко Л.Ю.