Курси для медичних працівників та психологів психоневрологічних інтернатів Черкаської області на тему: «Основи реабілітації та догляду за інвалідами з розладами психіки та поведінки».

        З 8 по12 червня 2015 року КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» були проведені 36-годинні  курси для медичних працівників та психологів психоневрологічних інтернатів  Черкаської області на тему: «Основи  реабілітації  та догляду за інвалідами з розладами психіки та поведінки».

Метою даного заходу було  удосконалення теоретичних знань та практичних навиків  курсантів   з  соціальної та побутової реабілітації   інвалідів з розладами психіки та поведінки  відповідно сучасним   вимогам науки та практики, ознайомлення з напрямками  роботи та здобутками Черкаського обласного центру МСЕ з питань реабілітації осіб з інвалідністю в нашій області.

      Відкрила курси Семененко О.В., заступник головного лікаря КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи», наголосивши, що реабілітація психічнохворих  була і залишається однією з самих складних проблем в порівнянні з іншими категоріями інвалідів, так як вони  відносяться до найбільш соціально дезадаптованих груп населення. Вона побажала всім курсантам успішної та плідної роботи.

 

    Голова спеціалізованої психіатричної МСЕК Шворак О.М. про проблеми психіатричної інвалідності та психосоціальної реабілітації в психоневрологічних інтернатах.

 

    Лікар-психіатр спеціалізованої психіатричної МСЕК  Бондар В.В. ознайомив присутніх з невідкладними станами в психіатрії та алгоритмами дій  персоналу в цих ситуаціях .

 

    Головний позаштатний психолог  Департаменту охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації, психолог спеціалізованої психіатричної МСЕК  Стеценко М.Г. про проблеми терапевтичних взаємовідносин в інтернатних установах, оцінкою потреб та соціального функціонування мешканців інтернатів, профілактикою  психологічної дезадаптації при виконанні професійних обов’язків  працівниками психоневрологічних інтернатів.

 

      Завідуюча загальнопсихіатричним відділенням КЗ ЧОПЛ Тертична С.П. торкнулася проблем реабілітації, психофармакологічного лікування, догляду за пацієнтами з шизофренією.

 

     Завідуюча геронтологічним відділенням КЗ ЧОПЛ Базік Ж.М.  поділилася практичним досвідом  догляду за геронтологічними та паліативними пацієнтами.

 

     Завідуюча відділенням органічної патології КЗ ЧОПЛ Лисенко О.І. висвітлила питання реабілітації та догляду за хворими на епілепсію та розумову відсталість.

 

      Лікар-психолог Зубрило А.Ю. прочитала лекцію на тему «Інвалідність: мова та етикет» та поділилась результатами досліджень КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» по використанню коректної термінології щодо людей з інвалідністю.

 

       

     Лікар — терапевт спеціалізованої психіатричної МСЕК Бас В.П.  прочитав лекцію про основні законодавчі і нормативно-правові документи з реабілітації інвалідів.

 

   Лікар — реабілітолог Шабанова Т.І.  розкрила питання особливостей формування плану реабілітаційних заходів, організації і методики розробки ІПР.

 

        Головний лікар-головний експерт КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» Лепський В.В. підсумував результати заходу, обговоривши з курсантами найгостріші питання реабілітації інвалідів з розладами психіки та поведінки.

         Кожен курсант отримав  сертифікат учасника  та довідково-методичний посібник, який був розроблений співробітниками Комунального закладу «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР»