“КРУГЛИЙ СТІЛ” , присвячений Міжнародному Дню інвалідів на тему: «Питання реабілітації учасників та постраждалих внаслідок антитерористичної операції»

2 грудня 2014 р. з нагоди Міжнародного Дня інвалідів за підтримки Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА, Комунального закладу «Черкаський обласний центр медико -соціальної експертизи Черкаської обласної ради», Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», Громадської спілки «Всеукраїнське науково-практичне об’єднання інклюзивного туризму інвалідів і чорнобильців України» на базі Черкаського обласного  госпіталя для інвалідів війни відбувся «круглий стіл» на тему: «Питання реабілітації учасників та постраждалих внаслідок антитерористичної операції (АТО)»

Захід проводився за ініціативи КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи Черкаської обласної ради».

Питаннями для обговорення стали:

1.  Концептуальні підходи до реабілітації, освіти і працевлаштування інвалідів і учасників АТО в сучасних умовах.

2. Участь реабілітаційних центрів та реабілітаційних відділень ЛПЗ щодо виконання комплексної реабілітації поранених та постраждалих під час АТО.  

3. Перспективи та можливості освіти та професійної реабілітації людей з інвалідністю.

4. Розвиток нових видів реабілітації, зокрема інклюзивного туризму для активних людей з інвалідністю і постраждалих внаслідок АТО.

 Коваленко В. М., голова Черкаської обласної ради

   Захід урочисто відкрила голова Черкаської обласної ради Коваленко В.М. і зазначила, що тема, яка обговорюється на «круглому столі» є надзвичайно важливою та актуальною. Вона назвала сумну статистику — з початку року наша область втратила вже 47 бійців-патріотів. Чимало з хлопців отримали поранення і потребують лікування та подальшої реабілітації.

Найдан О.В., заступник директора Департаменту охорони здоров`яЧеркаської обласної державної адміністрації

    В своєму виступі заступник директора Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА розповів про реформування в галузі охорони здоров’я та наголосив на важливості реабілітації учасників та постраждалих внаслідок АТО.

Лепський В.В., головний лікар-головний експерт КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР»

     Головний лікар КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» доповів про основні задачі, які стоять перед медико-соціальною експертизою по відношенню до учасників та постраждалих внаслідок антитерористичної операції,та відмітив основні напрямки в реабілітації інвалідів, учасників та постраждалих внаслідок АТО.

Семененко О. В., заступник головного лікаря КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР»

«Питання медико-соціальної експертизи учасників та постраждалих внаслідок АТО»

       Заступник головного лікаря КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» розповіла про основні нормативно-правові документи, що стосуються учасників та постраждалих внаслідок АТО, про порядок  направлення та переліку документів, необхідних для направлен на медико-соціальну  експертизу.

Могилей С. В., заступник директора Департаменту соціального захисту населенняЧеркаської облдержадміністрації
«Питання соціального захисту осіб з інвалідністю, учасників та постраждалих внаслідок АТО»

МакаренкоС.В., заступник головного лікаря КЗ«ЧОЦ МСЕ ЧОР», головний позаштатний спеціаліст з
 медикосоціальної реабілітації Департаменту охорони здоровя Черкаської ОДА
«Сучасні підходи до реабілітації інвалідів, учасників та постраждалих внаслідок АТО »

            Заступник головного лікаря КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» розповіла про основні напрямки та завдання реабілітації учасників та постраждалих внаслідок АТО, про проблему в забезпеченості фахівцями з реабілітації в лікувально-профілактичних установах області. А також про розробку та впровадження нових видів реабілітації,таких як інклюзивний туризм , які набувають особливої актуальності  для учасників та постраждалих внаслідок АТО – людей молодого віку та соціально активних.

Баранова О.Г., заступник начальника Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської  ради
«Практичне вирішення питань соціального захисту та  реабілітації інвалідів в Уманському регіоні»

Баранова О.Г. розповіла про активну роботу в м.Умань у напрямку допомоги людям з інвалідністю у Центрі професійної  реабілітації  інвалідів,  в Центрі професійної реабілітації дітей-інвалідів «Пролісок».

Скоростецький О.П., заступник директора з навчально-виховної роботи Всеукраїнського  центру професійної реабілітації інвалідів
«Концептуальні підходи до професійної реабілітації інвалідів, учасників та постраждалих внаслідок АТО»

           Заступник директора з навчально-виховної роботи  Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів, який розташований в Київський області Вишгородського району в с. Лютіж доповів про  основні досягнення в сфері професійної та медичної реабілітації. Наголосив, що  настала гостра потреба у впровадженні нових професій, актуальних на рину праці  для учасників та постраждалих внаслідок АТО.

 Кольченко К.О., кандидат технічних наук, доцент, радник Президента Університету «Україна» з питань інклюзії.
«Перспективи та можливості освіти та професійної реабілітації людей з інвалідністю»

         Кольченко К.О.наголосила на тому, що учасники АТО – це загалом люди молодого вiку, якi бажають займати активне  мiсце у життi суспiльства, не зважаючи на iнвалiднiсть, В університеті Україна навчається  багато студентів з інвалідністю і тому особлива увага приділяється інклюзивній освіті і в подальшому професійній  та трудовій реабілітації  та інтеграції в суспільство людей з обмеженими можливостями.

 
Щербак О.М., директор Черкаського міського Центру зайнятості
«Реєстрація осіб з інвалідністю в Центрі зайнятості, отримання статусу безробітного та пошук роботи»

Директор Черкаського міського Центру зайнятості доповіла про основні нормативно-правові документи, що регламентують роботу центрів зайнятості та  про особливості працевлаштування інвалідів.

Каштан С. М., голова ВСГО «Конфедерація громадських організацій інвалідів України»

«Участь громадських організацій Інвалідів, Чорнобильців і Учасників АТО у наданні реабілітаційних та соціальних послуг з урахуванням розвитку інклюзивного туризму»

Костянтин «Equites» Могильник, український письменник, продюсер, радіоведучий
Презентація документального кіно «Братерство АТО»

Учасники «круглого столу» обговорили пропозиції та побажання щодо покращання надання реабілітаційної допомоги інвалідам, учасникам та постраждалим внаслідок АТО.  Представник Черкаської ГО «Соціум» висловив побажання, щоб інваліди та постраждалі внаслідок АТО могли проходити безкоштовну реабілітацію на базі бассейну КНП «П’ ята черкаська міська поліклініка» ЧМР. Головний лікар Черкаського обласного наркологічного диспансеру Анатолій Борозенець запропонував створити на Черкащині реабілітаційний центр для алкозалежних людей. Адже, за його словами,  війна та складна соціальна ситуація в країні усе більше людей штовхає на пошуки заспокоєння у чарці. Головний позаштатний психолог Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА Микола Стеценко звернув увагу на те, що до психологічної реабілітації постраждалих внаслідок АТО має залучатися більше спеціалістів, яких на сьогоднішній день не вистачає як в цілому  по Україні, так і зокрема в Черкаській області.

     Також під час «круглого столу» організатори  та учасники висловили вдячність Черкаській  обласній раді, Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА та низці громадських організацій за постійну підтримку заходів, які проводяться в області з питань медико-соціальної експертизи та реабілітації .