«Круглий стіл» на тему: «Виконання Індивідуальної програми реабілітації інваліда (ІПР)»

12.12.2014р. в м. Умань було проведено «Круглий стіл» на тему: «Виконання Індивідуальної програми реабілітації інваліда (ІПР)»

Пальчак Ю.Є., начальник відділу охорони здоров’я Уманської міської ради

Кучер Г. М., начальник управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради

Макаренко С.В., заступник головного лікаря КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР» головний позаштатний спеціаліст з медико-соціальної реабілітації Департаменту охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації

Вавілова Н.В, голова ЛКК Уманської міської лікарні

Від КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» прийняли участь С.В. Макаренко, заступник головного лікаря, головний позаштатний спеціаліст з медико-соціальної реабілітації Департаменту охорони здоров’я ЧОДА, А.Ю.Зубрило, лікар-психолог.

Семінар відбувся в режимі живого обговорення. Всі присутні могли отримати відповідні на важливі питання, з якими щоденно стикаються у своїй роботі, поділитися досвідом, та надати свої пропозиції щодо покращення реалізації Індивідуальної програми реабілітації інваліда ІПР.

Г.М. Кучер розповіла про доступні послуги в Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Пролісок», Реабілітаційний комплекс для людей з особливими потребами «Гармонія» та умови їх отримання, розповіла про те, що вже майже рік працює пневмомасажер для боротьби з лімфостазом, що досить часто виникає після мастектомії (операції по видаленню молочної залози), цю послугу можна отримати безкоштовно при наявності ІПР та за направленням лікуючого лікаря.

С.В. Макаренко наголосила на тому, що зважаючи на значну увагу держави до реабілітації інвалідів в Україні, складання на МСЕК індивідуальної програми реабілітації інваліда (ІПР) є важливим розділом роботи медико-соціальної експертизи. Центр МСЕ неодноразово піднімав питання про введення як на МСЕК, так і в ЛПЗ області посади соціального реабілітолога – медичної сестри з базовою вищою освітою, яка б була тим фахівцем, який відповідає за визначення потреб інваліда, формування плану реабілітаційних заходів, на основі якого складається ІПР, і контроль за виконанням ІПР та веденням звітності. В 2014 році така посада була введена в Центрі МСЕ і заклад дуже сподівається, що таку посаду впровадять всі ЛПЗ області, розуміючі, наскільки важливе питання реабілітації на сьогоднішній день і як потрібен фахівець, який був би координатором між особою з інвалідністю та всіма зацікавленими сторонами реабілітаційного процесу. Представників управлінь праці та соціального захисту з питань забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації необхідно залучати до засідань ЛКК для більш плідної співпраці, мета якої — ознайомлення інваліда, хворого з усіма можливими видами реабілітації, доцільного вибору необхідних технічних засобів реабілітації.

Зубрило А.Ю., лікар-психолог КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» наголосила на тому, що психологічна реабілітація є також дуже важливим розділом, який може достатньо вплинути на покращення якості життя людини з інвалідністю.

На думку всіх учасників зустрічі питання, яке потребує найшвидшого вирішення — питання повноцінної співпраці між різними державними установами, які приймають участь в реабілітації людей з інвалідністю, для якнайкращої та найповнішої реалізації ІПР.