Круглий стіл на тему:«Соціальний захист та проблема працевлаштування осіб з інвалідністю, зокрема осіб, звільнених з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, та внутрішньо переміщених осіб з числа інвалідів»

     16.06.15  Делегація лікарів КЗ «ЧОЦ МСЕ» ЧОР  прийняли участь у круглому столі на тему:«Соціальний захист та  проблема працевлаштування осіб з інвалідністю, зокрема осіб, звільнених з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, та внутрішньо переміщених  осіб з числа інвалідів», який проводився на базі Черкаського міського центру зайнятості.

Засідання відкрила директор Черкаського міського центру зайнятості  Щербак О.М.

         На заході були присутні представники Черкаського міського центру зайнятості, Департаменту охорони здоров’я та медичних послуг  ЧМР, Черкаського обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів,  Департаменту соціального захисту населення Придніпровського  району, Департаменту соціального захисту населення Соснівського  району, КЗ «Черкаський обласний  центр  медико- соціальної експертизи ЧОР», голови ЛКК  міських поліклінік.

       Учасниками круглого столу обговорювались питання реабілітації осіб з інвалідністю у тому числі осіб, звільнених з військової служби після участі у проведенні АТО, та внутрішньо переміщених осіб: соціальної,професійної, трудової, медичної, технічної,тощо. Зокрема,  надання  соціальних послуг та соціального захисту даної  категорії осіб; комплексу послуг служби зайнятості для осіб з інвалідністю; профорієнтаційна робота; проблеми працевлаштування інвалідів на спеціальні робочі місця, формування ІПР. Було відмічено, що, на сьогоднішній день, замість  раніше існуючої форми 21 рекомендацій Державної служби зайнятості України (ДСЗУ) щодо формування заходів ІПР з професійної та трудової реабілітації працевлаштування, впроваджена в практику форма 8. Вона  розробляється не лише в Центрі зайнятості, а  також  може оформлятись  під час виїзду  фахівців ДСЗУ на засідання ЛКК і, навіть, є можливість консультування надомних хворих. Лікарі – реабілітологи МСЕК, під час складання ІПР, мають змогу  керуватися вищевказаними рекомендаціями. 

 

Обговорення поточних питань  під час засідання «круглого столу».

По завершенню заходу учасники «круглого столу» відмітили, що  заходи такого формату, завдяки обміну  думками та  досвідом роботи,  сприяють  удосконаленню реабілітаційного процесу та соціальній інтеграції інвалідів, зокрема осіб, звільнених з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції, та внутрішньо переміщених  осіб.