«Круглий стіл» на тему: «Реформування сфери державних і казенних протезно-ортопедичних підприємств: вимоги сьогодення» в м.Києві.

    10 вересня 2014року заступник головного лікаря Макаренко С.В. та лікар-психолог КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» Зубрило А.Ю. взяли участь в «круглому столі» на тему: Реформування сфери державних і казенних протезно-ортопедичних підприємств: вимоги сьогодення», який був організований Комітетом у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів в м.Києві.

    До участі у заході були запрошені народні депутати України, представники центральних та регіональних органів виконавчої влади, всеукраїнських громадських організацій інвалідів України, керівники протезно-ортопедичних підприємств.

    Питання, що підіймались на «круглому столі» стосувались доцільності розпочатої Міністерством соціальної політики України зміни існуючої системи державних та казенних протезно-ортопедичних підприємств, зокрема реорганізації цих підприємств шляхом скорочення чи злиття, ліквідації ПО «Укрпротез», обговорювались позитивні та негативні наслідки такого перетворення та визначались економічні ефекти від цього рішення.

       В цьому році в бюджеті передбачено 568 мільйонів гривень на протезування (57,7 % від потреби для інвалідів).

    Станом на 1 вересня 2014 року чисельність осіб, які перебувають на обліку для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, становить 526,7 тис. осіб, у тому числі 33,1 тис. дітей-інвалідів. З них, враховуючи у тому числі нормативи експлуатації технічних засобів реабілітації, чисельність осіб, які потребують забезпечення технічними засобами реабілітації у 2014 році,  становить 257,2 тис. осіб, у тому числі 24,4 тис. осіб з числа дітей-інвалідів.

        За даними Мінсоцполітики, станом на 1 вересня 2014 року окремим категоріям населення виготовлено та видано 355,4 тис. одиниць технічних та інших засобів реабілітації на суму 340,2 млн. грн., що становить 37,5 % від повної потреби, сформованої на 01.01.2014р.; дітям-інвалідам виготовлено та видано 50,9 тис.од. технічних та інших засобів реабілітації на суму 57,5 млн. грн., що становить 58,6% від потреби. При цьому, за даними ПО «Укрпротез», розрахунки з підприємствами – виконавцями проведено лише за 300 тис. одиниць виготовлених та виданих технічних та інших засобів реабілітації на суму 289,7 млн. грн.

 

    За інформацією представників громадських організацій інвалідів, фахівців протезно-ортопедичної галузі зазначені нормативно-правові акти з реформування протезно-ортопедичної галузі приймаються без жодного обговорення з громадськістю, за відсутності техніко-економічного обґрунтування укрупнення протезно-ортопедичних підприємств за територіальним принципом із зазначенням соціально-економічних та відповідних бюджетних наслідків і позитивного економічного ефекту. Як наслідок такі непродумані дії призведуть до погіршення можливості протезування інвалідів за місцем проживання, особливо тяжкохворих інвалідів – учасників АТО, підвищать корупційну складову, призведуть до створення неефективної і нераціональної системи надання протезно-ортопедичної допомоги, її розбалансування в військових умовах.