Круглий стіл на тему: “Актуальні питання соціального захисту учасників АТО та переселенців”

   28  квітня  2016 року  на базі  КЗ “ЧОЦ МСЕ ЧОР “ відбувся  круглий  стіл на тему: “Актуальні питання соціального захисту учасників АТО та переселенців”  за участю  Управління охорони здоров’я ЧОДА ,  КЗ “ЧОЦ МСЕ ЧОР” , голів  та членів лікарсько-консультативних комісій  лікувально-профілактичних закладів області , громадських організацій учасників АТО та переселенців.  

   З привітальним словом  виступила заступник начальника відділу організації надання медичної допомоги дорослому населенню , бухгалтерського  обліку та кадрової  роботи Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Кошова Лариса Миколаївна. 

        Вступне   слово  головного  лікаря   КЗ  “ЧОЦМСЕ ЧОР”  Лепського  В.В. щодо  нагайної  необхідності  посилення  уваги  до  соціального захисту , психологічної реабілітації та адаптації  до мирного життя учасників АТО та переселенців . 

  Карась М.М. , голова обласної МСЕК № 2 , на яку покладенні обов’язки проведення медико-соціальної експертизи учасникам АТО ,доповіла  про прийнятий на рівні області порядок проведення медико-соціальної експертизи  учасникам АТО. Цей порядок динамічно опрацьовується та покликаний покращити та спростити роботу , посилити контроль  експертизи та уникнути  можливих помилок  з цього питання.  

   Драган  В.Ф., голова спеціалізованої   радіологічної МСЕК , на яку покладені обов’язки  проведення  медико-соціальної  експертизи   переселенців із зони АТО, наголосив  на  питаннях особливостей  документації, яка необхідна при проведені МСЕ переселенцям . 

     Юрист-консульт  КЗ “ ЧОЦ МСЕ ЧОР”   Попов А.І. доповів про необхідність підписання угоди про співпрацю між ЛКК ЛПЗ області та КЗ “ЧОЦ МСЕ ЧОР “ для оптимізації  співпраці  між установами   в питаннях якісного  оформлення  медичної  документації за ф-088/0, медико-соціальної експертизи та реабілітації інвалідів області. Конфліктні ситуації, які були попередженні  завдяки  оперативному реагуванню громадських організацій, які опікуються проблемами учасників та постраждалих внаслідок АТО, сприяли тому, що Закладом були розроблені інформаційно-методичні  листи  та пам ятки для  ЛПЗ області та даної категорії громадян щодо переліку необхідної документації та порядку проходження медико-соціальної експертизи учасників та постраждалих внаслідок АТО. Також належна інформація була розміщена на сайті  КЗ “ЧОЦ МСЕ ЧОР”.

 

  Черкаський міський військовий комісар Корж Є.П. доповів про соціальне забезпечення військовослужбовців – учасників АТО. 

    Заступник  начальника Управління пенсійного фонду України у м. Черкаси  доповіла про порядок оформлення пенсійного забезпечення учасників та постраждалих внаслідок АТО. 

 

   Голова  громадської організації   “Черкаський союз учасників АТО”  Колісник Олексій Миколайович розповів  про досвід  участі у вирішенні соціальних питань учасників АТО , які  проходять  медико-соціальну    експертизу в КЗ “ЧОЦ  МСЕ ЧОР”. Між громадськими організаціями учасників АТО та переселенців  підписані угоди про співпрацю.  

   Начальник  відділу  “Центру допомоги  учасникам АТО в Черкаській області”  при Черкаському  обласному  консультативному  центрі  Тимошенко О.В.  наголосив  на край важливості  психологічної  реабілітації  учасників АТО, адже, в області не налагоджена  мережа  психологчної  допомоги, відсутність  інформації про наявність та доступність   кваліфікованої  психологічної реабілітації, особливо по регіонам області, віддалених від обласного центру.  

    Уповноважений  представник громадської організації “ Спільнота біженців з Донецька та сходу України ”  наголосив про особливості  особистості  переселенців  зі сходу України та подякував коллективу КЗ ЧОЦ МСЕ ЧОР за всебічну підтримку  цієї  категорії  населення  та   проектів, які сприяють їх соціальній адаптації  в соціумі  в новому регіоні  проживання.  

  Зубрило А.Ю., головний позаштатний медичний психолог УОЗ ОДА, лікар-психолог КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» доповіла про концепцію розвитку психологічної служби Черкаської області, що відповідає прийнятому порядку медичного обслуговування населення, що дасть можливість пацієнтам отримати вчасну кваліфіковану психологічну допомогу.  

 

 

 Управління охорони здоров’я
Черкаської обласної державної адміністрації
КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР»
Громадські організації учасників АТО та переселенців

РЕЗОЛЮЦІЯ

Проведення круглого столу на тему: «Актуальні питання соціального захисту учасників АТО та переселенців»

Місце проведення: конференцзала КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР»

Дата проведення: 28.04.2016р.

1. Довести до відома всіх зацікавлених сторін щодо соціального захисту учасників АТО та переселенців, контакти громадських організацій учасників АТО та переселенців з метою уникнення соціальної напруги серед декретованої категорії населення області:

1.1 Тимошенко Олександр Іванович , начальник відділу «Центру допомоги учасникам АТО в Черкаській області» при Черкаському обласному консультативному центрі, контактний тел. 067-790-32-09;

1.2 Колісник Олексій Миколайович, голова ГО «Черкаський союз учасників АТО», контактний тел. 067-472-51-78;

1.3 Хворостяненко Олександр Васильович, уповноважений представник ГО «Спільнота біженців з Донецька та сходу України», контактний тел. 050-623-81-71.

2. З метою оптимізації співпраці між ЛКК ЛПЗ області та КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» підписати угоди про співпрацю відповідних установ.

3. Забезпечити обов’язкову участь представника КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» в складі та роботі комісії з питань встановлення громадянам пільгових статусів відповідних управлінь.

4. Прийняти до уваги та обговорення концепцію створення та функціонування психологічної служби в Черкаській області.