Конференція на тему: «Фізична реабілітація в Україні: Нова модель, міжнародні стандарти, ефективна практика».

4-6 листопада 2015р. на базі Українського Католицького Університету (м.Львів) за підтримки Світового Конгресу Українців, Канадсько-Української Фундації, Української Асоціації фізичної терапії, НАТО та Європейського Командування Збройних сил США відбулась конференція на тему: «Фізична реабілітація в Україні: Нова модель, міжнародні стандарти, ефективна практика».

Приклад роботи мультидисциплінарної команди: спеціаліст з реабілітації, ортопед, фізіотерапевт, ерготерапевт, психолог, медична сестра, протезист.

Метою конференції стало обговорення нової моделі реабілітаційних послуг, де пацієнт – центр уваги на основі скоординованої роботи команди, міждисциплінарний підхід до реабілітації, стандарти фізичної реабілітації, Східноєвропейський досвід.

У конференції прийняли участь цивільні та військові лікарі, державні та місцеві службовці (Міністерство охорони здоров’я, Міністерство соціальної політики, Міністерство оборони, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції), спеціалісти у галузі охорони здоров’я, громадські організації, психологи та волонтери. Від КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР» прийняли участь у заході заступник головного лікаря КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР», головний позаштатний спеціаліст з медико-соціальної реабілітації Департаменту ОЗ ОДА Макаренко С.В., лікар-психолог КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» Зубрило А.Ю.

Пужо Фредерік, менеджер проекту Трастового фонду НАТО, агенство забезпечення і закупівель НАТО.

Доповідачами на заході виступили цивільні та військові медики України, Канади, США, Європи, що є експертами в галузі реабілітації пацієнтів, які отримали фізичні та хронічні травми та захворювання.

Особливо актуальними та цікавими стали доповіді:

Стандарти ВООЗ по відношенню до людей з обмеженими можливостями, політика української держави у забезпеченні доступного середовища життєдіяльності для людей з обмеженими можливостями, реалії життя в Україні для людей з обмеженими можливостями

Робота мультидисциплінарної команди на різних етапи реабілітації (від доопераційного етапу лікування до амбулаторного лікування).

Досвід реабілітаційного центру Східно-Таллінської лікарні (Естонія)

Реабілітація військовослужбовців. Унікальні аспекти реабілітації військовослужбовців.

Сисоенко І. — Народний депутат України, голова координаційної ради з питань реабілітації з представниками ВООЗ
 
Онлайн виступ Сушкевича В. — президента Національного комітету спорту  інвалідів України, голова ВГСПО «Національна Асамблея інвалідів України», Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Адміністрації Президента України.
 
Супрун У., директор Школи реабілітаційної медицини, директор гуманітарних ініціатив Світового Конгресу українців та ГО «Захист Патріотів», з ветераном антитерористичної операції.
 
Стеблюк В. полковник медичної служби професор, доктор медичних наук, помічник Міністра оборони України, голова Київського регіонального відділення Українського товариства фізичної та реабілітаційної медицини.
 
Обговорення поточних питань лікар — психолог КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР»  Зубрило А.