ІV Всеукраїнська Спартакіада серед інвалідів праці «Сила духу»

         26 травня 2016 року в м.Черкаси  відбулись відбірні регіональні  змагання ІV Всеукраїнської Спартакіади серед інвалідів праці «Сила духу», Інтегрувати людей з особливими потребами у суспільство, допомогти їм відчути, що вони здатні на більше —  такий мотиваційний проект у 2013 році започаткувала виконавча дирекція Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України — Всеукраїнську спартакіаду серед інвалідів праці «Сила духу».


    У змаганнях взяли участь представники 10 відділень фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань з районів області та м. Черкаси.

    Організаторами змагань виступили управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Черкаській області спільно з обласною організацією ФСТ «Спартак» та відділенням НОК України у Черкаській області.

В урочистому відкритті Спартакіади взяли участь:

        Василь Драченко – начальник управління фонду в Черкаській області;

  • Інна Манько – заступник голови Федерації профспілок області;
  • Владлен Лепський – головний лікар КЗ “Черкаський  обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР” ;
  • Катерина Коваленко – заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА;
  • Тетяна Касян – заступник директора департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА;
  • Юрій Мрачковський – голова обласної організації ФСТ «Спартак».

        Сергій Каштан – голова  представництва в Черкаській області «Конфедерації громадських організацій інвалідів України ».

 Вперше в рамках проведення обласної Спартакіади було проведено матчеву зустріч переможців обласної Спартакіади та команди «Оптиміст» , яка була сформована  з представників «Конфедерації громадських організацій інвалідів України в Черкаській області».

    Усім учасникам зустрічі було вручено пам’ятні грамоти від Президента Національного Олімпійського комітету України Сергія Бубки.

       Підсумком  заходу  стала одностайне  переконання  організаторів, учасників, гостей, що сила духу перемагає будь-які негаразди , допомагає реалізовувати свій реабілітаційний потенціал. А  ці змагання проводяться , щоб допомогти  людям з інвалідністю розкрити свої таланти, адаптуватися до сучасного суспільства. Адже в повноваження Фонду  входить організація ефективного лікування потерпілих, забезпечення необхідними лікарськими засобами, протезними та  ортопедичними виробами, виробами медичного призначення , спеціальними засобами пересування, зубопротезування, організація соціальної реабілітації потерпілих, їх навчання та перекваліфікація . Всі заходи з реабілітації, які необхідні людині з інвалідністю,  прописуються в Індивідуальній програмі інваліда, яка складається  фахівцями МСЕК,тому співпраця між Фондом та Центром МСЕ  — один із важливих напрямків  роботи цих установ.

        За підсумками змагань сформовано збірну команду області, яка в червні візьме участь у ІV Всеукраїнській Спартакіаді «Сила духу» в м. Ужгород.

     Переможці та призери змагань нагороджені медалями, дипломами та нагородною атрибутикою НОК України.

        Учасники команди  “Опитміст”  також отримали заохочувальні призи від  колективу  КЗ “ЧОЦ МСЕ ЧОР”, а головний лікар Центру МСЕ Лепський В.В. представив організаторам та учасникам спартакіади календар, розроблений фахівцями очолюваного їм Закладу , під девізом  —  “Дивись на мене, а не на мою інвалідність”. Всі моделі  в цьому  проекті  – люди з інвалідністю,члени громадських організацій інвалідів,  які мали мужність заявити  про себе на сторінках видання та бути прикладом  для інших,а одна з моделей календаря була  і учасницею команди “Оптиміст”.