Інформаційний семінар-тренінг «Повноцінне життя стомованим хворим в Україні»

        4-7 листопада 2015 року в м. Києві, у військовому санаторії «Пуща-Водиця» відбувся інформаційний семінар-тренінг «Повноцінне життя стомованим хворим в Україні», який був організований всеукраїнським громадським об’єднанням «НАЦІОНАЛЬНА АСАМБЛЕЯ ІНВАЛІДІВ УКРАЇНИ» та громадською організацією «Спілка інвалідів стомованих хворих «Астом-Ілко».

    В заході взяли участь  стомовані хворі з усіх регіонів України, представники громадських організацій, що опікуються такими хворими, соціальні служби.  Люди з багатьох міст України з’їхалися до санаторію «Пуща-Водиця», аби вирішити подальшу долю такого досить делікатного і такого надзвичайно важливого питання. Адже,   наявність стоми — це не лише фізичні страждання, а й сильна психологічна та моральна травма для людини, складність у повсякденному житті, навчанні, працевлаштуванні тощо. 

В заході прийняли  участь представники Черкащини – керівник Черкаської обласної громадської організації стомованих хворих «Життя без бар’єрів» Валяєва Л.В., члени організації, лікар-реабілітолог   КЗ “Черкаський  обласний  центр  МСЕ ЧОР” Козинкіна В.В.

  Головною метою заходу стало:

 — створення умов для ефективної співпраці громадських організацій та державних органів влади, спрямованої на вирішення комплексу питань із всебічного залучення інвалідів та хворих до суспільно-корисної діяльності, поліпшення їх матеріального стану та культурного рівня, соціального та правового захисту трудових   та соціально-економічних інтересів стомованих хворих та членів їх сімей.

— планування діяльності громадських організацій людей з інвалідністю щодо захисту прав стомованих хворих.

— обговорення Конвенції ООН про права людей з інвалідністю та формування нових підходів до забезпечення прав стомованих хворих.

Відкрила семінар виконавчий директор Національної Асамблеї інвалідів в Україні Скрипка Н.С.

 В своєму виступі вона висловила сподівання, що протягом семінару буде обговорено  багато наболілих проблем і прийняті вкрай необхідні рішення щодо їх вирішення на державному рівні.

        У нашій країні стомованих хворих після операції залишають, у більшості випадків, наодинці з проблемами життя зі стомою. Про їх негаразди суспільству невідомо. А таке поняття,  як «стомований хворий» часто є малозрозумілим навіть для працівників медичних закладів.

Виступ керівника відділу нормативно-правового та юридичного забезпечення
Національної Асамблеї інвалідів України Байди Л.Ю.

До цього часу не існує державної програми медико-соціальної реабілітації цієї категорії пацієнтів. Вони, зокрема, змушені самі купувати собі засоби для догляду за стомою, які є вкрай необхідними предметами щоденного вжитку. Навіть при наявності в аптечній мережі таких засобів імпортного виробництва, придбання їх залишається проблематичним через високі ціни. Водночас, майже у 80 країнах світу проблеми стомованих хворих вирішуються на державному рівні.

     Прикладом для наслідування у вирішенні багатьох проблем стомованих хворих стала співпраця КЗ “ЧОЦ МСЕ  ЧОР” та Черкаської обласної громадської організації стомованих хворих «Життя без бар’єрів», зокрема створення реєстру стомованих хворих в Черкасах та області, також вже вдруге  до організації надходить гуманітарна допомога для стомованих інвалідів у вигляді калоприймачів та виробів для догляду за стомою.

Учасники семінару зліва-направо: Полушко А., Валяєва Л., Поліна Л., Козинкіна В., Байда Л.

    Обмін досвідом. Валяєва Л.  з представниками громадської організації стомованих  хворих  м. Одеса.

З представником «Колопласт А/С» в Україні Плискою Н.