Храм-капличка на честь ікони «Чорнобильського Спаса».

 Наша країна пережила багато трагічних сторінок. До них можна віднести і вибух четвертого реактору на Чорнобильської АЕС 26 квітня 1986 року – найбільшу техногенну аварію в історії людства , внаслідок якої було втрачено тисячі людських життів і зламано мільйони  людських  доль.  В пам’ять про цей день з квітня по 28 серпня 2003 року іконописцем Володимиром Горецьким було створено,  освячено і передано до Успенського храму в Києво-Печерській Лаврі,  унікальну ікону під назвою «Чорнобильський спас». А унікальність її полягає в тому, що крім святих на ній зображені і прості люди, які брали участь в ліквідації вибуху на ЧАЕС, а саме пожежник в респіраторі, робітник станції, льотчик, медсестра. Ікона є певним символом тих подій і захисницею знедолених.

Вона стала заступницею для чорнобильців, з її зображенням вони долають складні життєві моменти. Та на цьому її шлях не закінчився . Було створено декілька списків цієї ікони, завдяки яким відбувся хресний хід  «Чорнобильського Спаса»  по всій Україні і присвячений людям , які ризикуючи своїм життям, зупинили цю катастрофу. 

Завдячуючи ініціативі та при сприянні головного лікаря КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР», заслуженого лікаря України, Героя Чорнобиля Лепського Владлена Володимировича, який безпосередньо приймав участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, його родини,  колективу закладу, за активної участі громадських організацій,  15 квітня 2015 року у Соборному парку  було закладено фундамент храму-каплички на честь ікони «Чорнобильського Спаса».

В неділю 7 червня відбулося освячення фундаменту майбутньої Каплиці Митрополитом Черкаським і Канівським Софронієм за участі духовенства та православної віруючої пастви.

В нагадування нащадкам про трагічні події, про небайдужість та незгасаючу людську пам’ять, на місці вівтарної апсиди, під час закладки, в фундамент було замуровано капсулу з грамотою, в якій вказана дата початку будівництва, імена  благодійників та меценатів проекту, відомих  в Черкасах лікарів — братів Лепських. 

Символічно, що побудовано церкву буде недалеко від місця, де знаходився храм  пам’яті жертв Першої світової війни, що був знищений в 30-роки радянською владою.