ХІХ конференція Української Протиепілептичної Ліги з міжнародною участю “Епілепсія та коморбідні стани “

     17-19 вересня 2015 року в місті Одеса відбулася  ХІХ конференція Української Протиепілептичної Ліги   “Епілепсія та коморбідні  стани “ за  міжнародною участю. Організаторами та учасниками заходу стало всеукраїнське об’єднання спеціалістів охорони здоров’я (УПЕЛ) які практикують наукові дослідження у сфері епілептології: неврологи, психіатри, нейрохірурги, психологи , лікарі  функціональної діагностики.

          В роботі конференції взяли участь представники КЗ “ЧОЦ МСЕ ЧОР “:  голова спеціалізованої психіатричної МСЕК Шворак О.М.  та лікар-психіатр спеціалізованої психіатричної МСЕК Бондар В.В., які вже більше 10 років є постійними  членами  Протиепілептичної Ліги.

            Конференція продовжила об’єднання поглядів фахівців різних напрямків для оптимального вирішення проблем коморбідності, яка включає в себе різну соматичну, психіатричну та неврологічну патологію, їх комбінації, які зустрічаються при епілепсії і можуть мати єдиний патогенетичний механізм або трактуватися як ускладнення захворювання.

          Протягом трьох днів роботи конференції її учасникам, які в своїй науковій і практичній діяльності стикаються з епілепсією та іншими пароксизмальними  станами, необхідністю їх диференціації та лікування, представилася унікальна можливість у колі колег обговорити найбільш актуальні питання.

        У ході пленарних засідань  провідні вітчизняні  психіатри,нейрофізіологи, нейрохірурги представили доповіді, присвячені сучасним тенденціям в діагностиці епілепсії та пароксизмальних станів, медикаментозних і хірургічних методів лікування, особливостям  застосування інноваційних протиепілептічних  препаратів у дорослих і дітей при різних типах епілептичних нападів.

  Під час конференції також обговорювалися питання, пов’язані з психіатричними, неврологічними, медико-психологічними та реабілітаційними аспектами епілепсії та пароксизмальних станів.

        Велике зацікавлення викликав перегляд запису з Президентського симпозіуму 31 Всесвітнього Епілептичного конгресу на тему об’єднання патофізіологічних ,клінічних та соціальних аспектів епілептології “ Лікарю, чи є моя епілепсія  генетично обумовленою і які це має наслідки  ? ”.

      Також обговорювалось   питання створення загальноукраїнського реєстру хворих на епілепсію, який  відтворить  реальну кількість таких хворих в Україні, потребу їх в протиепілептичних препаратах і, що в подальшому підвищить якість їх лікування. За офіційними даними, в Україні близько 100 тисяч дорослих та дітей хворіють на епілепсію, проте фахівці стверджують, що реальна цифра в п’ять разів більша – фактично 1 % населення країни має цей недуг.

 Підсумком конференції стало планування наступної конференції на  травень 2016 року у м. Львові.