Хід виконання Державної цільової програми. Забезпечення інвалідам права на працю. Зайнятість та навчання

29.11.13р. представники КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР»  взяли участь у заході, організованому Черкаською обласною організацією інвалідів ВОІ «Союз організацій інвалідів України» (ЧОО ВОЇ СОІУ) на тему: «Хід виконання Державної цільової програми «Національний план дій з реалізації Конвенції про права інвалідів». Забезпечення інвалідам права на працю. Зайнятість та навчання». Захід відбувся в приміщенні Черкаського обласного краєзнавчого музею та був приурочений до Міжнародного дня інвалідів.

 

Серед доповідачів були Момут Р.В. (Фонд соціального страхування від нещасних випадків на підприємстві та професійних захворювань), Москаленко В.С. (Транспортний відділ міськвиконкому), Могилей С.В. (Департамент соціального захисту населення Черкаської області), Хилик Т.П. (Управління Пенсійного фонду України в Черкаському районі), Гнідаш В.Ф. (Обласний центр зайнятості), Шворак О.М. (КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР»).

В ході зустрічі, на якій були присутні 50 людей з інвалідністю та членів їх сімей, розглянуті питання про зміни пенсійного законодавства щодо призначення та перерахунків пенсій інвалідам, питання доступності об’єктів громадського призначення для громадян з особливими потребами, відношення суспільства до таких людей, оздоровлення та подальша реабілітація. Шворак О.М. розкрив питання працевлаштування осіб з розладами психіки та поведінки, порядок проведення обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів і перелік медичних психіатричних протипоказань щодо виконання окремих видів діяльності.

 

У залі пройшло обговорення даних питань та було надано вичерпні відповіді, що виникли у присутніх на зустрічі.

Багато років керівник Черкаської обласної організації інвалідів ВОІ «Союз організацій інвалідів України» Чаплюк Л.Ф. тісно співпрацює з КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР», який очолює Лепський В.В. Спільними зусиллями неодноразово проводились семінари на тему реабілітації та інтеграції людей з особливими потребами у суспільство.