День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

     14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ті, хто вважають 14 грудня своїм святом, вже давно називають цей день Днем ліквідатора. Додання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, найважливіша з яких – їх соціальне забезпечення. Безпосередньо з цією проблемою пов’язана і інша — проблема статусу ліквідаторів аварії на ЧАЕС.
       Незважаючи на всі труднощі і проблеми, самі ліквідатори називають 14 грудня святом. Сьогодні 14 грудня — пам’ятний день, в який згадують тих, хто віддав свої життя заради порятунку інших, а також вшановують героїв-ліквідаторів, які, ризикуючи здоров’ям, ліквідували наслідки техногенної катастрофи.

       Черкащани в числі перших відгукнулися на біду, яка сталася в м.Припять.
В цей день , 14 грудня 2018 року, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС м. Черкас та області  зібрались в Соборному парку  міста біля храму-пам’ятнику на честь ікони “Чорнобильський  Спас” та вшанували пам’ять загиблих покладанням квітів до пам’ятника“ І мертвим і живим і не народженим”. 

   На богослужінні в Чорнобильському храмі  на честь героїв-ліквідаторів були присутні самі ліквідатори, їх діти та онуки, переселенці, колектив КЗ “ЧОЦ МСЕ ЧОР”, громадські діячі та всі небайдужі громадяни Черкащини. За ініціативою головного лікаря Лепського В.В. та колективу закладу до нагородження відзнаками до Дня ліквідатора були представлені учасники ліквідації аваріїна ЧАЕС, вдови ліквідаторів, активісти громадського руху, медичні працівники, представники соціальної сфери – всі ті, кому не байдужі проблеми цієї категорії громадян.

   Адже техногенна катастрофа торкнулася життя кожного. В заході також взяли участь  афганці та учасники  АТО – українці, які розуміють важливість збереження нашої історії та героїчних подій.
Хай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах ядерної катастрофи. А пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і процвітання.