День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

   14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ті, хто вважають 14 грудня своїм святом, вже давно називають цей день Днем ліквідатора. Додання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, найважливіша з яких – їх соціальне забезпечення. Безпосередньо з цією проблемою пов’язана і інша — проблема статусу ліквідаторів аварії на ЧАЕС.
За ініціативою директора комунального закладу «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР» Лепського В.В. та колективу до нагородження відзнаками до Дня ліквідатора були представлені учасники ліквідації аваріїна ЧАЕС, вдови ліквідаторів, активісти громадського руху, медичні працівники, представники соціальної сфери – всі ті, кому не байдужі проблеми цієї категорії громадян.
В цей день , 14 грудня 2019 року, учасники ліквідації аварії на ЧАЕС м. Черкас та області зібрались в Соборному парку міста біля храму-пам’ятнику на честь ікони “Чорнобильський Спас” та вшанували пам’ять загиблих покладанням квітів до пам’ятника“ І мертвим і живим і не народженим”.