Семінар для працівників психоневрологічних  інтернатів  області  на тему: «Особливості реабілітації та догляду за хворими на розлади психіки та поведінки в умовах інтернату».

7 вересня 2023 року на базі Звенигородського будинку інтернату для інвалідів та престарілих відбувся перший  із циклу  семінарів для працівників психоневрологічних  інтернатів  області  на тему: «Особливості реабілітації та догляду за хворими на розлади психіки та поведінки в умовах інтернату».

Семінар підготовлений фахівцями  КЗ « ЧОЦ МСЕ ЧОР» для  медичних працівників, реабілітологів та психологів психоневрологічних інтернатів області.

Із вступним словом виступила виконуюча обов’язки директора  КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» Наталія Масенко, яка  наголосила що, ключовим завданням реабілітаційного процесу в будинках інтернатах є забезпечення високої якості життя,  створення умов для соціальної реабілітації, адаптації та інтеграції в суспільство. Про нові методи реабілітації осіб з розладами психіки та поведінки в сучасних умовах доповів голова спеціалізованої психіатричної МСЕК Олександр Шворак. Зокрема, ознайомив присутніх з роботою мультидисціплінарних  психіатричних бригад в нашій області та поділився досвідом співпраці з МСЕК. Присутні на семінарі ознайомилися з основними  принципами проведення психофармакотерапії в умовах інтернату. Інформацію надав лікар-психіатр спеціалізованої психіатричної МСЕК  Володимир Бондар. Були також обговорені практичні питання забезпечення технічними засобами осіб з інвалідністю в умовах інтернату, про що доповіла головний позаштатний спеціаліст з медико-соціальної реабілітації  Управління охорони здоров’я ЧОДА Тетяна Книжницька. Лікар психолог з медико-соціальної  реабілітації Анна Зубрило у своєму виступі відмітила,  потребу  для осіб з інвалідністю створювати високий рівень мотивації до позитивних змін, свідомого відношення до лікування і відповідальності за свою поведінку.