Відкриття памʼятника святителю-хірургу Луці (Валентину Войно-Ясенецькому)

У Черкасах відкрили і освятили памʼятник святителю-хірургу Луці (Валентину Войно-Ясенецькому), доктору медичних наук, цілителю, доля якого повʼязана з Черкасами та областю. Встановлений він на вулиці святителя-хірурга Луки (колишня Менделєєва), де працюють найбільші медичні установи області.

На початку зібрання вшанували памʼять героїв, які загинули за наше мирне майбутне хвилиною мовчання.

Відкрили памʼятний знак на честь святителя-хірурга Луки міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Наталія Кравченко, митрополит Черкаський і Чигиринський ПЦУ Іоан та скульптор, член Спілки народних майстрів України Володимир Толстопʼятов.

У правій руці святителя-хірурга — православний хрест, у лівій — одна з його відомих наукових книг «Нариси гнійної хірургії». На камʼяній скрижалі поруч викарбувані слова-життєве кредо Святителя, які він завжди повторював: «Головне в житті завжди робити добро. Якщо не можеш зробити добро велике — постарайся зробити хоча би маленьке». Пам’ятний знак виготовили за кошти меценатів.

Священики на чолі з владикою Іоаном звершили молитву і освятили памʼятний знак. 

Владика відзначив Благословенною грамотою Черкаської єпархії ПЦУ колективи комунальних підприємств, які долучилися до встановлення пам’ятника та впорядкування території навколо. Також працювали фахівці департаментів архітектури та містобудування, дорожньо-транспортної інфраструктури та екології, охорони здоровʼя та медичних послуг Черкаської міської ради.

Відзнаками Православної Церкви України нагороджено скульптора і меценатів.

Колективам медичних закладів Черкас та області в тому числі КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР» вручили благословенні грамоти святителя-хірурга Луки з моральними принципами лікаря, які свого часу були ним сформульовані.