Виїзні засідання для огляду та надання консультативної допомоги військовослужбовцям

Фахівці комунального закладу « Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР» обласної МСЕК №2 та міжрайонної МСЕК № 2 продовжують здійснювати виїзні засідання для огляду та надання консультативної допомоги військовослужбовцям в ЛПЗ області.

Нагадуємо: в КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» працює громадська приймальня, де можна отримати консультацію.

Телефони для довідок :

(0472) 33-68-10 – Секретар закладу

(0472) 31-93-26 – Громадська приймальна

(0472) 31-93-27 – Юрисконсульт

Який порядок проведення медико-соціальної експертизи ?

Медико-соціальна експертиза проводиться особам, що звертаються для встановлення інвалідності та (або) відсотків втрати працездатності за направленням лікувально — профілактичного закладу охорони здоров’я за ф.088/о після проведення діагностичних, лікувальних та реабілітаційних заходів.

Які документи повинні оформити лікарсько-консультативні комісії (ЛКК) лікувально-профілактичних закладів (ЛПЗ) для проходження медико-соціальної експертизи?

  1. Направлення на медико-соціальну експертизу за ф.088/о.
  2. План реабілітаційних заходів.
  3. Виписку з медичної карти амбулаторного хворого (ф.025/о).

Які документи повинні надати штатні військово-лікарські комісії (ВЛК) для проходження медико-соціальної експертизи?

  1. Свідоцтво про хворобу, постанова (довідка) військово — лікарської комісії (ВЛК) чи Центральної військово — лікарської комісії (ЦВЛК), Міністерства Оборони України.

Які документи повинні надавати територіальні центри комплектування та соціальної підтримки для проходження медико-соціальної експертизи учасниками бойових дій?

  1. Направлення на МСЕК для встановлення ступеню втрати професійної працездатності у відсотках, надане командиром військової частини (якщо особа не звільнена з військової служби), або військовим комісаріатом за місцем проживання (якщо особа, звільнена з військової служби) із зазначенням адреси установи, яка буде забезпечувати фінансування.
  2. Довідка про терміни проходження служби.

Які необхідні документи учасникам бойових дій із числа військовослужбовців для проходження медико-соціальної експертизи?

  1. Направлення на медико-соціальну експертизу за ф.088/о.
  2. План реабілітаційних заходів.
  3. Виписка з медичної карти амбулаторного хворого (ф 025/о).
  4. Оригінал або завірені належним чином свідоцтво про хворобу госпітальної ВЛК затверджене постановою ЦВЛК, довідку штатної ВЛК про причинний зв’язок травми, поранення, захворювання пов’язаних з військовою службою.
  5. Направлення на МСЕК командира військової частини, а звільненим з військової служби направлення територіального центру комплектування та соціальної підтримки, інших силових структур України, про встановлення групи інвалідності чи відсотків втрати професійної працездатності.
  6. Довідка про участь в бойових дія .
  7. Наказ про звільнення із військової служби.
  8. Первинна медична документація про отримані поранення (травми, контузії).
  9. Завірені належним чином виписки із історії хвороби
  10. Оригінал консультативних висновків профільних обласних спеціалістів охорони здоров’я.
  11. Копія паспорта із зазначенням місця реєстрації або довідка органу влади щодо проживання за вказаною адресою.
  12. Копія військового квитка для осіб призовного віку.
  13. Оригінал довідок про встановлену групу інвалідності чи відсотків втрати професійної втрати працездатності у разі повторного огляду на МСЕК.

Які необхідні документи учасникам бойових дій із числа працівників органів внутрішніх справ для проходження медико-соціальної експертизи?

  1. Направлення на медико-соціальну експертизу за ф.088/о.
  2. План реабілітаційних заходів.
  3. Виписка з медичної карти амбулаторного хворого (ф.025/о).
  4. Оригінал свідоцтва про хворобу, постанова (довідка) ВЛК чи ЦВЛК.
  5. Направлення на МСЕК про визначення відсотків втрати працездатності, надане кадровою службою УМВС України в Черкаській області (якщо особа не звільнена), направлення на МСЕК для встановлення групи інвалідності надане кадровою службою УМВС України в Черкаській області (якщо особа звільнена).
  6. Копія паспорта із зазначенням місця реєстрації або довідка органу влади щодо проживання за вказаною адресою.
  7. Наказ про звільнення із військової служби
  8. Первинна медична документація про отримані поранення (травми, контузії).
  9. Оригінал консультативних висновків профільних обласних спеціалістів охорони здоров’я.
  10. Завірені належним чином виписки із історії хвороби
  11. Оригінал довідок про встановлену групу інвалідності чи відсотків втрати професійної втрати працездатності у разі повторного огляду на МСЕК.
  12. Довідка про участь в бойових дія

Які документи видаються учаснику бойових дій після проходження МСЕК?

В разі встановлення групи інвалідності та відсотків втрати професійної працездатності видається:

  1. Довідка до акту огляду МСЕК про встановлену групу інвалідності.
  2. Довідка про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках, потреби у наданні медичної та соціальної допомоги
  3. Індивідуальна програма реабілітації інваліда.

В разі встановлення лише відсотків втрати професійної працездатності видається:

1. Довідка про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках, потреби у наданні медичної та соціальної допомоги.

В які установи направляються документи після проходження МСЕК?

  1. Витяг з акту огляду МСЕК про встановлену групу інвалідності та (або) Довідку про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках, потреби у наданні медичної та соціальної допомоги до Управління Пенсійного Фонду України за місцем реєстрації.
  2. Копія індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю до лікувально-профілактичного закладу і Управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання особи з інвалідністю.

Порядок переміщення військовослужбовця, який отримав поранення, травму в зоні бойових дій та документальне оформлення факту поранення.

Військовослужбовцям Збройних Сил України після отримання поранення, травми, контузії в зоні бойових дій надається перша медична допомога після чого вони направляються до медичного пункту військової частини чи госпіталю під командою санітарного інструктора підрозділу або старшого призначеного із числа військовослужбовців.

По прибуттю до госпіталю складається наказ для взяття на облік, та проводиться відповідне лікування

Де повинні зберігатися відомості про поранення (де, коли, і при яких обставинах) військовослужбовців ?

  • у черговій частині
  • у начальника медичної служби

Як проводиться розслідування по факту отримання поранення, травми військовослужбовцям під час виконання службових обов’язків?

  1. Видається наказ командира частини про створення комісії з розслідування нещасного
    випадку
  2. Після відповідного лікування в госпіталі військовослужбовцю видається на руки виписка з історії хвороби для пред’явлення комісії з розслідування.
  3. Комісія військової частини після розслідування складає відповідний акт та видає військовослужбовцю довідку про обставини травми, поранення, контузії, каліцтва:
  4. один примірник довідки подається у госпітальну (гарнізонну) військово-лікарську комісію;
  5. другий примірник довідки зберігається в особовій справі військовослужбовця.
  6. В довідці повинні детально зазначатись обставини поранення (контузії) травми, каліцтва. Строк отримання довідки 30 днів.

Після отримання довідки про обставини, військовослужбовець звертається до військово-лікарської комісії Міністерства Оборони України для встановлення причинного зв’язку травми, поранення, контузії, каліцтва з виконанням обов’язків військової служби, про що надається Свідоцтво про хворобу затверджене Постановою ВЛК, витягу з протоколу засідання ВЛК, довідка військово-лікарської комісії.

Пакет цих документів дають підстави для звернення військовослужбовця на лікарсько-консультативну комісію за направленням командира військової частини або територіального центру комплектування та соціальної підтримки, для встановлення групи інвалідності та (або) відсотків втрати професійної працездатності.