Чорнобильська трагедія

   Серед усіх трагедій, пережитих людством, аварія на ЧАЕС не має аналогів за масштабами забруднення навколишнього середовища та негативному впливу на здоров’я людей. Кожного року ми повертаємось пам’яттю і серцем до незабутніх трагічних подій, щоб ще раз осягнути, кому зобов’язані синім небом над головою. Відзначення річниці Чорнобильської трагедії – це не свято, це – день, коли ми ще раз схиляємо голову та віддаємо данину шани і вдячності тим, хто пожертвував найдорожчим. Оскільки події 30-річної давнини ніколи не зітруться з пам’яті ні сучасних, ні наступних поколінь. Ця катастрофа є болем для всієї України.

   26 квітня, у скорботну 30-ту річницю однієї з найстрашніших світових техногенних катастроф — Чорнобильської аварії — уся Україна поринає у траур та згадує страшні події тих днів. Православна ж Церква такі дати згадує молитвами.

   В цей день біля храму на честь ікони «Чорнобильський Спас» Митрополитом Черкаським і Канівським Сафронієм за участі духовенства був проведений поминальний захід.

Митрополит Сафроній під час поминального заходу.

 

   Храм був збудований завдячуючи ініціативі та при сприянні відомих  в Черкасах лікарів — братів Лепських, їхньої родини,  колективу закладу КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» , за активної участі громадських організацій. Головний лікар КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР», заслужений лікар України, Герой Чорнобиля Лепський Владлен Володимирович безпосередньо приймав участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. 

                 Чорнобильці та їх родини під час поминального заходу біля церкви на честь ікони                       «Чорнобильський Спас».

  Напередодні Владика Сафроній звершив чин освячення купольного хреста для нового храму.

  На заході, крім колективу КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» на чолі з головним лікарем Лепським Владленом Володимировичем, були присутні: губернатор Черкаської області Юрій Олегович Ткаченко, мер міста Анатолій Васильович Бондаренко, голова обласної ради Олександр Іванович Вельбівець, громада міста, ліквідатори. 

  Губернатор Черкаської області Юрій Олегович Ткаченко та головний  лікар КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» Лепський Владлен Володимирович з чорнобильцями.

Губернатор Черкаської області Юрій Олегович Ткаченко, голова обласної ради Олександр Іванович Вельбівець, та головний  лікар КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» Лепський Владлен Володимирович з чорнобильцями.

  Після молитви Митрополит Черкаський і Канівський Сафроній  звернувся до присутніх із словом, та нагородив ветеранів-чорнобильців з благословення Предстоятеля Української православної Церкви Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія орденами Української Православної Церкви.

Нагородження Митрополитом Сафронієм ветеранів-чорнобильців орденами УПЦ.

 

Нагородження орденом УПЦ Лепського Владлена Володимировича.

   В кінці свого звернення митрополит Черкаський і Канівський Сафроній зазначив, що в Черкасах є багато людей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, і вони давно зверталися з проханням побудувати «Чорнобильський» храм, в якому можна у своїх власних молитвах попросити упокоєння душ померлим, а живим ліквідаторам сил та міцного здоров’я. І саме завдяки сім’ї Лепських це стало можливим.

  Спільне фото колективу КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР».