29 жовтня 2014 року на базі Смілянського психо-неврологічного інтернату відбувся виїзний семінар-нарада на тему : “Медична та соціальна реабілітація підопічних у підвідомчих установах “. В роботі семінару взяли участь фахівці Департаменту соціального захисту, співробітники територіальних центрів соціального обслуговування та інтернатних установ області, представники КЗ “ЧОЦ МСЕ ЧОР” та регіональних управлінь праці та соціального захисту населення.
Актуальність розглянутих питань полягає в тому, що в складних соціально-економічних умовах сьогодення збільшується кількість одиноких інвалідів, які потребують соціального захисту та підтримки. Стосовно психічно хворих ситуація ускладнюється тим, що на даний час не створені умови для самостійного проживання осіб з розладами психіки і поведінки.
Захід відкрив заступник начальника Департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА Шемчук О.І. та поздоровив присутніх з наступаючим святом соціального працівника, і розповів про здобутки і проблеми соціального захисту населення Черкаської області .
Як завжди натхненним був виступ Кучер Г.М., начальника Управління соціального захисту населення Уманської міської ради, яка розповіла про передовий досвід організації соціальної допомоги в Уманському регіоні та поділилась своїми планами на майбутнє.
Практичні аспекти соціального захисту одиноких громадян. Директор Чорнобаївського територіального центру соціального обслуговування громадян Гарната С.Д.
Вирішення психологічних проблем підопічних психо-неврологічного інтернату та досвід реалізації психологічного розділу ІПР інваліда стали темою виступу практичного психолога Звенігородського будинку інтернату Чорновіл Д.О.
Макаренко С.В., заступник головного лікаря КЗ “ЧОЦ МСЕ ЧОР” доповіла про складання індивідуальної програми реабілітації на МСЕК, контроль за її виконанням, заходи щодо покращення надання реабілітаційної допомоги в області.
Шворак О.М., голова спеціалізованої психіатричної МСЕК провів узагальнений аналіз стану реабілітації в психо-неврологічних будинках-інтернатах. Було констатовано, що в порівняні минулими роками рівень організації реабілітаційного процесу в інтернатах значно підвищився. Цьому сприяло розробка та впровадження фахівцями МСЕК карти оцінки потреб підопічних та індивідуального плану реабілітації. Було наголошено, що співпраця з соціальною службою з питань реабілітації в психо-неврологічних. інтернатах чітко налагоджена з 2008 року за ініціативи головного лікаря Центру МСЕ Лепського В,В., де на сьогоднішній день 100% охоплення ІПР підопічних інтернатів. Фахівцями МСЕ були висунені наступні пропозиції: включити до штату будинків інтернатів посади реабілітолога, підвищити кваліфікаційний рівень медичних працівників з питань реабілітації осіб з інвалідністю.
У другій частині було проведеннj секційне засідання та тренінг з медичними працівниками щодо якості розробки плану реабілітаційних заходів , контролю за виконання ІПР, деонтолоію та етику спілкування з інвалідами. Було вирішено провести в м. Черкасах окремий семінар для медичних працівників з питань реабілітації. Для наближення реабілітаційної допомоги до всіх потребуючих будуть щомісячні виїзди фахівців Центру МСЕ спільно з представниками Департаменту соціального захисту для надання практичної допомоги.