10 жовтня 2014р. напередодні Міжнародного дня боротьби з раком молочної залози, який щорічно проводять 20 жовтня, в Золотоніському територіальному центрі соціальної допомоги відбулась благодійна акція по передачі апарату для пневмомасажу жінкам після мастектомії, організатором якої стали головний лікар та колектив КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР».
Сьогодні в усьому світі щорічно реєструється більше мільйону випадків захворювання на рак молочної залози. І поряд з поліпшенням результатів лікування , покращення показників 5 –ти річного виживання , в останні роки на одне з перших місць висунулась проблема реабілітації. І перші роботи з реабілітації онкохворих були розпочаті в США в 1966 році, в яких зазначалось, що реабілітація повинна розпочинатись якомога раніше, бути безперервною,та здійснюватись в колективі перехворівших жінок , бо це полегшує існування інваліда та змушує повірити у свої сили. Ці основи реабілітації діють і на сьогоднішній день.
Дослідження показали, що 2/3 хворих, у яких не виникає рецидивів та метастазів повертаються до активного життя, суспільно корисної праці.
В нашій області працюють потужні громадські організації “Донна” та “Я не сама”, які об єднали жінок, що подолали цю страшну недугу. Вони разом вирішують багато наболілих проблем, таких як протезування, психологічна реабілітація. І вони підняли перед колективом КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» питання, що, нажаль, майже у 80 % випадків у жінок має місце в тій чи іншій мірі таке післяопераційне ускладнення, як лімфостаз і в 10-15% — це виражені порушення і стійкі набряки. Але жінка завжди хоче залишатись жінкою і ці ускладнення змушують страждати її як фізично, так і морально. Для профілактики та лікування цього ускладнення використовується апарат пневмомассажу, який знаходиться в Черкаському онкологічному диспансері, але його потужність не в змозі допомогти всім жінкам, які цього потребують, та і саме місце проведення цієї процедури, де жінки перенесли психологічну травму внаслідок операції не заохочує повертатись туди знову. Якщо ж проходити ці курси реабілітації в приватних центрах, то такий курс буде коштувати близько 1000 грн. – це місячна пенсія по інвалідності.
На заході були присутні мер м. Золотоноші Войцехівський В.О., лікарі-експерти КЗ«ЧОЦ МСЕ ЧОР», представниці ВГОЖІ «ДОННА», лікарі центральних районних лікарень м. Золотоноші, Драбова, Чорнобаю, працівника Золотоніського територіального центру соціальної допомоги.
Головний лікар Центру медико-соціальної експертизи Лепський В.В. вручив меру м.Золотоноші Ікону Святителя Луки Кримського Войно-Ясенецького.
Головний лікар Центру медико-соціальної експертизи Владлен Володимирович Лепський наголосив на тому, що враховуючи важливість застосування пневмомасажу з метою покращення якості життя, процедура повинна бути доступна кожній жінці, яка її потребує. Однак як і будь-яка медична процедура, пневмомассаж має свої покази та проти покази, які визначає лікуючий лікар, і про що робить запис в індивідуальний програмі реабілітації інваліда (ІПР) лікар-реабілітолог МСЕК.