Всеукраїнський семінар громадської організації інвалідів « Гармонія»

  Передові засоби реабілітації інвалідів . Обмін досвідом.

15.09.14 р представники  КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР»  взяли  участь в у Всеукраїнському семінарі громадської організації інвалідів « Гармонія»  на тему  “ Передові засоби реабілітації інвалідів . Обмін досвідом ”  який відбувся в адміністративному будинку Національного дендрологічного парку «Софіївка»  НАН України м. Умань .  Семінар відбувся за підтримки Міністерства соціальної політики України, Державної служби з питань інвалідів та ветеранів України, за сприяння Уманської міської ради та за участю представників соціальної сфери з різних регіонів України, державних та неурядових структур. 

Учасники семінару ознайомилися з досвідом сучасних реабілітаційних центрів щодо передових засобів реабілітації інвалідів.  Було проведено аналіз чинного законодавства , що регулює правовідносини у сфері соціального захисту інвалідів  із психічними розладами , організовано діалог  між представниками громадських організацій інвалідів та представниками органів державної влади.  

С.В. Макаренко, заступник головного лікаря КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР» головний позаштатний реабілітолог  Департаменту охорони здоров’я Черкаської обласної державної адміністрації вручила керівникам підрозділів Уманського управління праці та соціального захисту  сертифікати про участь їх співробітників в навчальному семінарі з питань реабілітації осіб з розладами психіки та поведінки,який  був проведений в  липні 2014 року.

Від  КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» на семінарі з доповідями виступили О.М.Шворак  голова спеціалізованої психіатричної МСЕК та  А.Ю. Зубрило, лікар-психолог спеціалізованої онкологічної МСЕК.

В семінарі взяли участь:

Антропов Юрій Володимирович, Президент Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Гармонія»

Кучер Галина Михайлівна, начальник управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради

Плотнікова Любов Павлівна,секретар виконкому Уманської міської ради 

Могилей Сергій Володимирович,  заступник директора Департаменту соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації

Охріменко Тамара Миколаївна, начальник відділу методичного забезпечення та зв’язків з громадськими організаціями Державної служби з питань інвалідів та ветеранів 

Радзівіл Катерина Петрівна — директор Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів

Кравченко Оксана Олексіївна — декан факультету соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Веселовська Людмила Василівна- голова профспілкового комітету працівників соціальної сфери Черкащини

О.М.Шворак доповів про стан інвалідності  від розладів психіки та поведінки в області. Розповів про основні соціальні принципи реабілітації та її особливості в сфері психічного здоров’я. Наголосив на  необхідності залучення  соціальних працівників , представників  служби занятості , освіти до складання індивідуальної програми реабілітації інваліда. Було запропоновано організувати роботу реабілітаційної комісії  в м. Умані, як пілотного проекту в Черкаській області, щоб надалі вивчивши досвід її роботи, розповсюдити його по інших регіонах.

   Було анонсовано відкриття школи соціальних знань ,засновниками якої  є управління праці та соціального захисту в м. Умань, КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР» та  факультет соціальної та психологічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Особливий відгук учасників семінару викликав виступ Зубрило Анни Юріївни, лікаря-психолога КЗ «Черкаський обласний центр медико-соціальної експертизи ЧОР» на тему «Інвалідність: мова та етикет». Зав’язалася дискусія,  основним лейтмотивом якої стала  думка про те , що саме  духовність повинна стати основною складовою частиною реабілітації.

  У своєму заключному слові  Антропов Юрій Володимирович, Президент Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Гармонія» завірив присутніх , що   пропозиції подані  в ході семінару,  відносно  пошуку перспективних шляхів покращення  процесу реабілітації   , популяризації громадських організацій інвалідів  з психічними розладами , налагодження їхньої співпраці  з роботодавцями,   будуть направлені в вищі органи влади.