Семінар: «Нові підходи до реабілітації пацієнтів з розладами психіки та поведінки: досвід роботи мобільної мультидисциплінарної психіатричної бригади»

01 жовтня 2021 року в конференц залі КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР » було проведено семінар: «Нові підходи до реабілітації пацієнтів з розладами психіки та поведінки: досвід роботи мобільної мультидисциплінарної психіатричної бригади».
Участь у семінарі взяли лікарі та реабілітологи закладу, голови ЛКК, сімейні лікарі , психіатри та психологи районів.
З великою увагою були вислухані виступи керівника мобільної психіатричної бригади Черкаської обласної психіатричної лікарні Губар Наталії, соціолога Добровольської Катерини, медсестри Дакаленко Катерини.
Перед фахівцями мультидисциплінарної команди стоїть завдання по можливості упередити госпіталізацію та інвалідизацію пацієнтів, провести їх психосоціальну реабілітацію і зрештою повернути до соціуму.
Перевага надання такої допомоги в тому, що вона надається вдома. Багато пацієнтів не можуть доїхати до лікарні через відсутність коштів чи стан здоров’я, а госпіталізації вони не потребують. Натомість мобільна бригада може дістатися у важкодоступні райони, далекі села. Ще один плюс те, що допомога надається конфіденційно, і людей часто приваблює саме це.
Члени команди багато спілкуються з родичами хворих, навчають їх правильно поводитися з особами, котрі мають психічні розлади. Самотнім пацієнтам допомагають вирішувати різні соціальні питання, приміром, з оформленням документів тощо.
На семінарі піднімалося питання співпраці спеціалізованої психіатричної МСЕК та мобільної мультидисциплінарної бригади при первинному направленні осіб з розладами психіки та поведінки для встановлення групи інвалідності. Це може значно покращити якість експертизи, та спростити саму процедуру направлення на МСЕК цього соціально вразливого контингенту хворих.
Виступаючі на семінарі висловили загальну думку, що нова форми психіатричної допомоги повинна і далі розвиватися та мати належну державну та законодавчу підтримку.