Представники КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» прийняли участь в 4-му Всеукраїнському форумі нейрореабілітації та медико-соціальної експертизи, який відбувся 07-08 квітня 2016 року в м.Львові на базі Українського католицького університету.
Лекторами форуму були провідні фахівці у галузях нейрореабілітації, фізичної та реабілітаційної медицини, неврології, фізичної терапії, медико-соціальної експертизи з Німеччини, Ізраїлю, Латвії, Канади, Чехії, Швейцарії та України.
«Всеукраїнське товариство нейрореабілітації» впродовж трьох років існування швидко розвивається. Сформована сітка вітчизняних недержавних об’єднань професіоналів реабілітації, принципово збільшується об’єм та інтенсивність міжнародних контактів, зростає усвідомлення сучасних принципів реабілітації медичною спільнотою країни.
У травні 2015 року створена робоча група з медичної реабілітації у Координаційній раді комітету з питань охорони здоров’я з підготовки Закону України «Про реабілітацію».
План дій по реорганізації в сучасну реабілітацію:
— визначення напрямів (хворобо) для реабілітації, згідно міжнародним рекомендаціям;
— протоколи та стандарти (розробка, затвердження);
— реорганізація існуючих відділень (штатні нормативи, матеріальна база);
— підготовка кадрів;
— вирішення питання етапності лікування хворих;
— фінансування відділень, оплата за надані послуги;
Виклики переходу санаторної реабілітації у етап сучасної реабілітаційної медицини:
— зміна світогляду людей на фізичну реабілітаційну медицину;
— держави, функціонерів;
— суспільства – лікарів, соціальних працівників, хворих;
— продовження демократичних зрушень у державі: відкритість, міжнародні контакти;
— більша активність громадських організацій, фахівців-реабілітологів;
— дієва підтримка міжнародних інституцій медичних фахівців ВООЗ, НАТО, PRM
Необхідна негайна організація курсів освіти та підготовка для спеціалістів з реабілітації за міжнародної підтримки. Підготовка кадрів. Повна медична освіта. Перекваліфікація з неврологів, хірургів-ортопедів та інших спеціалістів, що власне працюють в реабілітації лікарі-фізіотерапевти або лікарі ЛФК. Мінімум 4 роки післядипломної підготовки (відповідно стандартів EMS).
Неврологи, хірурги-ортопеди, що працюють у сфері реабілітації можуть пройти додаткову підготовку (наприклад, 6 тижнів теоретичний курс + 1 рік практичної підготовки). Лікарі-фізіотерапевти та лікарі ЛФК потребують мінімум 2 роки практичної підготовки з клінічної реабілітації та 6-ти тижневий теоретичний курс.
4-й Всеукраїнський форум нейрореабілітації та медико-соціальної експертизи надав додаткові стимули для прийняття конструктивних організаційних рішень, натхнення та ентузіазм українським неврологам, медико-соціальним експертам, майбутнім лікарям фізичної та реабілітаційної медицини, фізичним терапевтам та іншим учасникам реабілітаційного процесу щодо надання ефективної спеціалізованої допомоги населенню України.