30 листопада 2012р. напередодні Міжнародного дня інвалідів, м.Драбів

В усіх державах світу та в будь-яких соціальних групах завжди є інваліди. Їхня кількість постійно зростає. Інвалідність — це міжнародна проблема та предмет постійної уваги й турботи для кожної держави, адже інвалідність є одним з найважливіших показників здоров’я населення, що має не тільки медичне, а й соціально-економічне значення. Розробка та впровадження в практику організаційно-правових механізмів забезпечення громадянських прав інвалідів тривалий час залишаються предметом постійної уваги багатьох міжнародних інституцій, зокрема  таких як Організація Об’єднаних Націй, Всесвітня організація охорони здоров’я, Міжнародна організація праці. В 1992 році в кінці Десятиріччя інвалідів ООН (1983 — 1992) Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів.

       В рамках заходів приурочених Міжнародному дню інвалідів, за ініціативи  КЗ “ЧОЦ МСЕ”, в Драбівському р-ні  30 листопада 2012 р. було проведено   “круглий стіл”.

         В заході прийняли участь: делегація лікарів КЗ “ЧОЦ МСЕ”, представники районної Державної адміністрації, Драбівської районної Ради,  Управління праці та соціального захисту населення, Управління  пенсійного фонду,  Центру зайнятості та громадського об`єднання “Асамблея інвалідів Драбівщини”.

      На засіданні розглядалось питання удосконалення роботи з реабілітації людей з обмеженими можливостями.

 

     

            Присутні заслухали доповідь голови м/р МСЕК №1 Пушкарука Володимира Миколайовича. Він зазначив, що реабілітація інвалідів – один з основних напрямків роботи КЗ «ЧОЦ МСЕ» на сьогодення. Час іде вперед, змінюється суспільство, змінюється держава, змінюється законодавча система, підхід до категорії людей соціально незахищених, людей з обмеженими можливостями.

        Сучасна система соціального захисту інвалідів охоплює не лише державну соціальну допомогу та пенсійне забезпечення, систему пільг та компенсацій та соціально-побутове обслуговування, але й включає охорону здоров’я, освіту та зайнятість осіб з інвалідністю, а також соціальну і професійну інтеграцію в суспільство. Тобто соціальний захист осіб з інвалідністю включає не лише матеріальні питання, а й весь спектр проблем і потреб людського життя.

           Представників громадської організації “Асамблея інвалідів Драбівщини” цікавили питання з працевлаштування людей з обмеженими можливостями, забезпечення технічними засобами реабілітації, зокрема — автотранспортом, санаторно-курортне лікування.

 

        На запитання відповідали лікарі-реабілітологи КЗ “ЧОЦ МСЕ” Виноградова Н.П та Вовчановська С.С.   

 

          Виступ заступника Голови Драбівської районної державної адміністрації Снітко О. І.

        Крім того, з доповідями виступили заступник голови Драбівської районної державної адміністрації Снітко Олександр Іванович, заступник голови райради Шевченко Роман Васильович, головний спеціаліст по роботі з інвалідами Балагурчик Анна Миколаївна, голова громадського обєднання “Асамблея інвалідів Драбівщини” Волосин Марія Дмитрівна.

       Доповідає голова громадської організації інвалідів Волосин М.Д.

        Впродовж останніх десятиріч у світі відбулися суттєві зміни стосовно ставлення до інвалідів. Якщо раніше їх основу становили здебільшого мотиви милосердя до інвалідів, то сьогодні — дотримання їх прав. Обов’язком держави і суспільства є забезпечення належного соціального захисту і підтримки, створення можливостей до самореалізації, повноцінного життя, здобуття освіти і працевлаштування, можливість інвалідів долучитись до духовного, культурного і спортивного життя.

         За останні п’ять років в Україні зроблено реальні та значущі кроки щодо гармонізації вітчизняного законодавства у сфері професійної реабілітації та занятості інвалідів до міжнародних стандартів. Така діяльність особливо необхідна у зв’язку із підписанням Україною Конвенції ООН про права інвалідів. Організаційне та інституційне вдосконалення системи медико-соціальної експертизи і реабілітації інвалідів дасть можливість реалізувати основні напрямки довгострокового соціально-економічного розвитку України.