14 грудня — День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

    В Україні 14 грудня є Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (неофіційна назва дати — День ліквідатора). Ця пам’ятна дата була затверджена указом президента України 10 листопада 2006 року. Вибух на Чорнобильській атомній станції 26 квітня 1986 року призвів до масштабних трагічних наслідків. Після викиду в атмосферу радіоактивних речовин, було заражено майже 200 тисяч квадратних метрів землі, 70% з яких припадали на територію України. Майже мільйон людей рятували Україну і світ від ядерної катастрофи на ЧАЕС, близько 60 тисяч з них — загинули.
    Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Цей день є нагадуванням суспільству про, наслідки якої не дають і не даватимуть спокою людству ще багато років. Але назавжди залишиться в серцях людей невмируща пам’ять про солдатів атомного фронту.
     Директор КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» Владлен Лепський, який очолював заклад до 2020р. як лікар-хірург у Чорнобилі провів 201 день, спочатку як старший лікар ординатор діагностичного відділення госпіталя, а пізніше на посаді начальника медичної служби ЧАЕС, тому лікарі закладу з перших вуст знали про проблеми цієї категорії і завжди шанували людей, які відали свої життя та здоровʼя заради спасіння нашої землі від страшної техногенної аварії.