14 грудня –День ліквідатора на слідків аварії на Чорнобильській АЕС.

 

14 грудня 1986 року в газеті «Правда» було надруковано повідомлення про те, що госкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

І сьогодні в цей день по всій країні проходять різні заходи, присвячені пам’яті ліквідаторів цієї аварії – мітинги, покладання квітів до пам’ятників ліквідаторів, молитовні та інші акції пам’яті.

Напередодні цього святкового дня, 13.12.2014р. працівники КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» були присутні на церковній службі в Свято-Михайлівському соборі, адже саме тут знаходиться ікона Чорнобильський Спас, а поряд із Собором, на території Першотравневого парку з благословіння Митрополита Сафронія закладено фундамент Каплиці Чорнобильського Спасу. Це буде перший духовний храм для тих , хто постраждав від цієї трагедії, адже люди, які пережили жахіття Чорнобильської катастрофи прагнуть миру, спокою, підтримки і не втратили віру у майбутнє. Вони перші готові брати участь та допомагати на будівельних роботах.

      

По місту вже розміщені скриньки для добровільних пожертв на будівництво храму. Одна з них встановлена і в приміщенні КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» і кожна небайдужа людина може зробити свій вклад в цю справу.

Головним ініціатором будівництва на ряду із громадськими організаціями став колектив КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР», очолюваний В.В. Лепським.

Після служби було вручено пам’ятні нагороди працівникам закладу та офіційно представлений паспорт об’єкту будівництва.